Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

w SP 3 w Nysie (07-11.02. 2011r.)

Obchody DBI od wielu lat włączone są do szkolnego kalendarza uroczystości. Różnorodność imprez, konkursów i zajęć, sprzyja  aktywności i twórczym pomysłom naszych uczniów, a formy i metody zajęć, dostosowane do ich możliwości, sprawiają, że cieszą się ogromną popularnością. Co roku staramy się, aby w jak najbardziej wszechstronny sposób zapoznać uczniów z bezpieczeństwem w sieci. W celu rozpoznania potrzeb i problemów związanych z bezpieczeństwem w sieci została przeprowadzona ankieta wśród reprezentatywnej grupy rodziców i uczniów. Z badania wynikło, iż największy niepokój budzą problemy związane: z uzależnieniem od gier sieciowych, ujawnianiem swoich danych i  umieszczaniem swoich zdjęć w Internecie. Relatywnie duża grupa rodziców nie jest w stanie ocenić, jakie formy internetowej aktywności mogą nieść ze sobą zagrożenia.

Kulminacyjnym punktem obchodów były warsztaty, wykorzystujące prezentację „3...2...1... Internet!” i materiały dostępne na stronie www.dzieckowsieci.pl, podczas których postawiono do rozwiązania pewien problem. Uczniowie debatowali na temat obejrzanej prezentacji i w rezultacie musieli zadecydować, w jaki sposób rozwiązać dylematy bohaterów programu. Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach. W czasie dyskusji padały różne argumenty, ścierały się poglądy i opinie, ostatecznie uczniowie opowiedzieli się za tym, aby zarówno bohaterowie filmików, jak i wszyscy uczniowie, rozważnie korzystali z dobrodziejstw Internetu. Przez cały tydzień uczniowie mieli możliwość udziału w konkursach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiej Akcji DBI, a w ramach szkolnych obchodów zostały przeprowadzone konkursy:

- konkurs na „Mistrza klawiatury”
- konkurs pt. „Zostań Sieciakiem”
- konkurs pt. „Sieciakowy pojazd zimowy”
- konkurs na hasło reklamowe

W ramach szkolnej kampanii informacyjnej zostały wykonane gazetki na szkolnym korytarzu i w poszczególnych klasach. W tym roku wiele materiałów promujących obchody DBI oraz cenne nagrody rzeczowe przekazały : Firma ArcaBit z Warszawy , firma Pryzmat z Opola oraz firma „Center” z Nysy. Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 3 oraz zaprzyjaźnione firmy komputerowe współpracujące ze szkołą. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursach i najbardziej aktywnie uczestniczyli w warsztatach zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi. W tym roku postanowiłyśmy włączyć do szkolnych obchodów DBI nie tylko uczniów, ale również rodziców, co podniosło rangę tej imprezy. Natomiast nam nauczycielom pozwoliło bardziej wnikliwie przyjrzeć się problemom wynikającym powszechnego korzystania z zasobów sieci. Zapraszamy do fotogalerii.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych obchodach DBI.

Koordynatorzy szkolnych obchodów DBI: A. Kret, W. Zatylna
 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości