Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

"POLSKA DLA WSZYSTKICH"

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska dla wszystkich”, organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Celem konkursu jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność. W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury, religie i grupy etniczne, to one stworzyły bogate dziedzictwo naszej wspólnej ojczyzny. Szacunek i ochrona dziedzictwa to nasz obowiązek. Celem konkursu jest ochrona polskiej różnorodności. Konkurs jest przesłaniem naszej otwartości: Polska nie jest tylko dla etnicznych Polaków, jest w niej dość miejsca dla wszystkich, którzy są z Polską  i polskością historycznie związani.

Więcej…

 

I Masowy Bieg Uliczny „Szlakiem Zabytków Nysy”

Biegać każdy może, lepiej lub gorzej

Na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbył się  I Masowy Bieg Uliczny „Szlakiem Zabytków Nysy”. Na starcie stanęło blisko 150 uczestników. Trasa biegu wiodła przez ulice: Kraszewskiego, Moniuszki, Celną, Rynek, Wrocławską, Chodowieckiego. Zawodnicy biegli przy pięknych zabytkach Nysy: Fontannie Trytona, Domu Wagi Miejskiej, Bazylice pw. św. Jakuba i Agnieszki, Dzwonnicy św. Jakuba, Studni Wilhelma Hellewega, Wieży Wrocławskiej i przy odrestaurowanych murach obronnych. W biegu wzięli udział obecni i  byli uczniowie nyskich szkół, ale także rodzice, babcie, dziadkowie i oczywiście bardziej wytrenowani biegacze. Najpierw pobiegła grupa dzieci i młodzieży, mając do pokonania dystans 2.000 m. Zawodnicy od 17 lat wzwyż musieli przebiec dwa okrążenia po 2000 m z metą na stadionie. Kibice dopingowali biegaczy w centrum miasta. Imponująco wyglądały finisze na stadionie.

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział  w biegu i zajęli wysokie lokaty. Szkoła otrzymała również czek na 2 tys. złotych za najliczniejszy udział w I Masowym Biegu Ulicznym „Szlakiem Zabytków Nysy”.

Więcej…

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Maria Wiercigroch bardzo serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców. Ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się w naszej szkole jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i wielu sukcesów we wszystkich dziedzinach szkolnego życia.

Więcej…

 

Bezpieczne wakacje 2013

W tym roku szkolnym nasza szkoła trzeci  raz przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje", której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Więcej…

 

Podsumowanie udziału w projekcie „Edukacja ku przyszłości”

W marcu 2012 roku nauczycielom naszej szkoły zaproponowano udział w projekcie „Edukacja ku przyszłości” realizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym.

Celem głównym projektu było wsparcie programów rozwojowych szkół ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia z wykorzystaniem narzędzi TIK poprzez przygotowanie kadry do przeprowadzenia zajęć dodatkowych dla uczniów szkół o utrudnionym dostępie do edukacji.

Więcej…

 

PODSUMOWANIE OBCHODÓW ROKU Janusza Korczaka W NYSIE

W piątek 20 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w kilku niezwykłych wydarzeniach. Na zaproszenie pani dyrektor Marii Wiercigroch odwiedził nasze miasto Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, aby wraz z nami uczcić obchody Roku Korczakowskiego.

Więcej…

 

Projekt „Edukacja ku przyszłości”

Projekt „Edukacja ku przyszłości” realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym. W jego skład wchodzą trzy podprojekty (działania):

- Nowe Technologie na Usługach Edukacji (III edycja)

- Zaczarowany Świat

- Poradnictwo Zawodowe w Procesie Dydaktycznym (WOM Opole)

Więcej…

 

Obchody Roku Korczakowskiego

W związku z ogłoszeniem roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Janusza Korczaka w Nysie aktywnie włączyła się w ogólnopolskie obchody Roku Korczakowskiego. Zaplanowaliśmy szereg imprez i uroczystości skierowanych nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale do wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy. Liczymy zwłaszcza na udział w obchodach uczniów i nauczycieli nyskich i gminnych szkół,  gdyż wartości głoszone przez Janusza Korczaka są nam wszystkim szczególnie bliskie.

Więcej…

 

Bartosz Kurek - absolwent SP 3

w Nysie

W czasie ferii dowiedzieliśmy się, że nasz absolwent Bartosz Kurek zajął II miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku 2011. Przegrał tylko z Justyną Kowalczyk. Pokonał natomiast takie sławy, jak np. Adam Małysz, Agnieszka Radwańska i Robert Lewandowski. Nigdy jeszcze żaden siatkarz nie był tak wysoko w tym najbardziej prestiżowym plebiscycie. Cieszy nas to tym bardziej, że do 2001 roku uczył się on w naszej szkole.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 715 gości