"e-wyczyny z Trójkowej Krainy"

Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy wdrażanie projektu, który nazwaliśmy "e-wyczyny z Trójkowej Krainy".
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Opolska E-szkoła, szkołą ku przyszłości", dzięki czemu wzbogaciliśmy się o tablice multimedialne, projektory, wizualizery, dostaniemy też laptopy dla uczniów. Postanowiliśmy  możliwie najlepiej wykorzystać urządzenia multimedialne dostępne w naszej szkole. Główny cel projektu to: bardziej efektywne wykorzystanie TIK w ramach zajęć dydaktycznych oraz na zajęciach pozalekcyjnych. Mamy nadzieję, że z możliwości, jakie daje praca i nauka z wykorzystaniem nowoczesnych technologii skorzystają wszyscy uczniowie, a rezultaty ich działań poznają również rodzice. Zaplanowaliśmy szkolenia, które wyposażą nauczycieli w wiedzę i umiejętności z zakresu TIK. Zdobytą wiedzę, chcemy wykorzystać praktycznie na różnych przedmiotach oraz zajęciach dodatkowych. Planujemy przeprowadzić zajęcia otwarte dla nauczycieli oraz rodziców. Chcemy, aby podczas trwania projektu uczniowie oraz nauczyciele wykorzystywali wszystkie dostępne w naszej szkole urządzenia i technologie informacyjne: tablice interaktywne, aparaty fotograficzne, drukarki, wizualizery, projektory, magnetofony, laptopy, dyktafony oraz programy multimedialne i różnego rodzaju programy do obróbki powstałych materiałów.