UWAGA!!!  AKCJA    >>DZIEŃ ZIEMI 2013<<

Przeprowadziliśmy wywiady z uczniami naszej szkoły. Zadawaliśmy im pytania dotyczące elektrośmieci. Niestety, okazało się, że wielu z naszych rozmówców nie zna tego problemu, szczególnie uczniowie klas 1 – 3  nie zdają sobie sprawy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanowi duże zagrożenie dla środowiska. Wielu uczniów klas 4 - 6 wiedziało, że w ciągu roku jeden człowiek może zużyć nawet około 1000 kg elektrycznych sprzętów. Tylko nieliczni zakwalifikowali baterie do elektrośmieci, ale wszyscy wiedzieli, że wyrzucanie np. telewizorów do lasu szkodzi środowisku.

Zachęcamy koleżanki i kolegów, żeby nie wyrzucali elektrycznych sprzętów na wysypiska bądź do lasu, tylko oddawali do recyklingu.

Myślimy, że rozwiązania stosowane dotychczas są niewystarczające i będziemy starali się znaleźć lepsze.

Akcję zbierania baterii promujemy już od kilku lat. Oprócz plakatów przygotujmy też inne reklamy zachęcające do przynoszenia tych "trucicieli środowiska". Powiemy o tym podczas zebrań z rodzicami, szkolne tablice informacyjne również są dobrym miejscem na propagowanie tej idei.

W ramach akcji DZIEŃ ZIEMI zamierzamy wziąć udział w happeningu ,,Elektroodpady - proste zasady” organizowanym w dniu 30.04.2013 o godz. 10:00 na terenie Gimnazjum nr 2 w Nysie.

Zachęcamy uczniów i rodziców do zbudowania przebrania w formie elektrourządzenia, np. bateria, butelka, pralka, odkurzacz, telewizor. Pomysły, podpowiedzi w świetlicy – u pani Brygidy Krzaczek lub u pani Jolanty Bury – sala 218 i pani Jolanty Sobocińskiej – sala 114.

Termin – do 22 kwietnia 2013r. – poniedziałek!!!

Uczniowie, którzy wykonają ciekawe stroje i wysoko oceni je komisja otrzymają ocenę z techniki oraz wezmą udział w obchodach ,,Dnia Ziemi 2013”.

SZKOLNI  EKOLODZY