Warsztaty z panią Alicją Papis – Latarnikiem PCRS z Nysy

W ramach projektów "Polska dla wszystkich" oraz "Polska Cyfrowa Równych Szans" w naszej szkole odbyły się warsztaty aktywizacji cyfrowej pokolenia 50+ pod hasłem "Do internetu jeden krok". W bezpłatnych zajęciach dotyczących obsługi komputera oraz umiejętności korzystania z internetu uczestniczyły osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, głównie dziadkowie i babcie naszych uczniów. Wszyscy uczestnicy z przejęciem poznawali zasady posługiwania się komputerem, uczyli się, jak wyszukiwać informacje, wysyłać wiadomości czy odbierać maile, a przede wszystkim w jaki sposób korzystać z dobrodziejstw komputera w codziennym życiu. Zajęcia odbyły się w szkolnej pracowni, zajęcia poprowadziła pani Alicja Papis – Latarnik PCRS z Nysy, która w ciekawy i przystępny sposób wprowadziła uczestników do wirtualnego świata. Na terenie Nysy zarejestrowanych jest 22 latarników. Zajęcia prowadzone są w: Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej, Dziennym Domu Pobytu, Powiatowym Urzędzie Pracy oraz w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, gdzie uczestnikami są słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na rok bieżący zaplanowanych jest wiele spotkań z udziałem ciekawych osób, który przybliży seniorom Platformę Usług Elektronicznych. Ponadto celem lepszego poznania naszego miasta zaplanowano zajęcia w plenerze z wykorzystaniem  tableta, smartfona i innych nowoczesnych urządzeń.

Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach z latarnikiem mogą się zgłaszać do pani Alicji Papis bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Nysie, ul. Kolejowa 15. Pokój 111,  tel. 77 /40 80 515.