IV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

Konkurs „Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość” jest organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Nad ŚDSI Patronat Honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. To kolejna, już 4 edycja konkursu „Edukacji z Panem T.I.K.iem”,  poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wraz z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci ze szczególnym uwzględnieniem ochrony tożsamości w sieci.

Uczniowie mają za zadanie stworzyć historyjkę obrazkową będącą przestrogą lub nauką dla rówieśników, mówiącą o ochronie swojej tożsamości w sieci oraz ochronie danych osobowych. Pracę wykonują w oparciu o pobrany ze strony konkursowej szablon. Szablonu nie można powielać (jedna praca konkursowa ma być wykonana  na jednym szablonie).

Więcej informacji udziela nauczyciel zajęć komputerowych p. Agnieszki Kret, sala 224.

TERMINY:

3.03.2014 - 14.04.2014 - rejestracja i nadsyłanie prac konkursowych

29.04 - ogłoszenie listy laureatów konkursu (bez podania zajętych miejsc)

14.05.2014 - uroczyste zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu www.pomyslzanimwrzucisz.ecdl.pl
Na uczestników tradycyjnie czekają bardzo atrakcyjne nagrody :)

wzór szablonu

Regulamin