ŚWIĘTO POEZJI

Przez cały tydzień w naszej szkole unosił się " wszechobecny nastrój poezji". Rozpoczęliśmy w sobotę 15 marca konkursem recytatorskim "Nysa w poezji". W środę 19 marca uczennice klasy Vb wzięły udział w uroczystym podsumowaniu X edycji Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej, której organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Kozarzewskiego w Nysie. Wiersze Amelki Hnatów i Laury Małek zdobyły w tym konkursie wyróżnienia.

W piątek 21 marca uczciliśmy wspólnie Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i jest obchodzony przez wszystkie kraje świata, a jego ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji: ,,Promujemy swoje ulubione wiersze z dzieciństwa” i ,,Promujemy wiersze napisane przez siebie”. Pięknie napisane i zilustrowane utwory ulubionych poetów, a także wiersze napisane przez dzieci zostały wyeksponowane  na wszystkich szkolnych korytarzach. Sprawiły, że poezja dosłownie otuliła naszą szkołę.

Najbardziej efektowne i najpiękniej zilustrowane prace wciąż można obejrzeć na parterze szkoły. Pięcioro autorów najstaranniejszych i najciekawszych prac otrzyma drobne książkowe upominki.