FESTYN POD HASŁEM ,,RAZEM ZROBIMY WSZYSTKO”
– 25 KWIETNIA 2014 R.

Od godziny 17:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie panował wielki ruch, bowiem każdy – kto tylko miał ochotę i talent – prezentował swoje zainteresowania lub wielkie pasje: 1. Na korytarzach uczniowie, rodzice i nauczyciele pokazywali: minerały, plecionki, kotki, dinozaury, figurki, rysunki, monety, origami, itd.

GRATULUJEMY PASJI  I WSPANIAŁYCH KOLEKCJI!!!

2. Na parterze - w kawiarni - można było spróbować przepysznych ciast upieczonych przez utalentowane mamusie, babcie i nauczycielki.

DZIĘKUJEMY!!!

3. W szkolnej jadalni odbywał się turniej szachowy  rozgrywany pomiędzy członkami szkolnej drużyny szachowej, później każdy mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się na szachownicy z wybranym przeciwnikiem.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

Na zakończenie instruktor Konrad Szcześniak pokazał kilka trików szachowych. Dziękujemy!
4. W sali korekcyjnej prezentowali się szkolni artyści. Były tańce, śpiewy, gry na instrumentach.

MASZ TALENT!!!  BRAWO!!!

5. W sali gimnastycznej można było oddać się pasjom sportowym:
•    Uczeń + Rodzic – mogli sprawdzić się w trzech konkurencjach przygotowanych i  ocenianych przez  nauczycieli wychowania fizycznego;
•    Przy czterech stołach do tenisa można było podziwiać pokazy gry uczniów naszej szkoły, którzy należą do sekcji tenisa stołowego przy AZS PWSZ NYSA;
•    Odbywały się pokazy gry skrzatów, żaków, zawodników, instruktora tenisa stołowego Lesława Helbina, kanclerza PWSZ Zbigniewa Szlempo, nauczycieli i pani dyrektor Marii Wiercigroch.

OJ! DZIAŁO SIĘ!!!

BARDZO  SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ  W  PRZYGOTOWANIE  FESTYNU  ORAZ  WSZYSTKIM, KTÓRZY W  NIM UCZESTNICZYLI!!! RAZEM    ZROBIMY  WSZYSTKO!!!!!!!!!!!!

Wystawki przygotowali:

- Maja Mazur - minerały;
- Amelia Hnatów i Laura Małek - wystawka harcerska;
- Karolina Naciasta - robótki ręczne;
- Michalina Kuchta - kolekcja kotków;
- Martyna Trojak - malarstwo;
- Aleksandra Bielecka - origami;
- Alicja Szatkowska - figurki;
- Jakub Kret - prace plastyczne;
- Marika Keler, Miłosz Małecki, Michał Zbylut - wystawka dinozaurów;
- Wiktoria Janik - aniołki;
- Alicja Steciuk - dinozaury;
- Maciej Sypień - monety;
- Kamil Krawczyk - robot;
- pani Renata Kierys - kolekcja monet i znaczków;
- pani Izabela Stanulewicz - prezentacja składania komputerów;
- pani Bożena Woźniak - wystawka malarstwa i pisanek;
- pan Krzysztof Wilk - wystawka biletów na mecze piłkarskie;
- pan Paweł Satora - część kolekcji szalików kibica piłki nożnej.

Występy artystyczne:

- Śpiew: Nikola Sowa, Joanna Swatowska, Aleksandra Robak, Zuzanna Kapuścik, Daria Chmura, Kaja Bobryk, Natalia Sroka, Amelka Hnatów, Laura Małek, Natalia Sroka, Aleksandra Miłek, Stanisław Halikowski, zespół z koła muzycznego;
- Taniec: Oliwia Born, Maciej Wolak, Michalina Kuchta, Amelia Szczepańska, Aleksandra Stefańska, Aleksandra Biga, Adam Kłopot, Jakub Kłopot, Andżelika Kiełb
- Gra na instrumencie; Mateusz Oszywa, Krzysztof Tatarczak.

Wyniki turnieju szachowego:

I miejsce - Paweł Kocierz,