Międzyszkolne rozgrywki o Puchar Błękitnej Planety dla klas szóstych szkół podstawowych

W dniu 30 kwietnia 2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Nysie odbyły się międzyszkolne rozgrywki o Puchar Błękitnej Planety dla klas szóstych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała klasa VI a, która przygotowała z panią  Krystyną Wąsowicz przedstawienie pod hasłem ,,Zmień nawyki – nie klimat”.

Oceniane były również transparenty i plakat na temat działań człowieka, które mają pozytywny wpływ na klimat Ziemi. Podczas międzyszkolnych rozgrywek trzyosobowy zespół: Karolina Sobocińska (kl.Vb), Klaudia Mika i Marcin Czekaj – musiał wykazać się wiedzą na temat  przyczyn zmian klimatu, zanieczyszczenia powietrza, oszczędzania energii, alternatywnych źródeł energii, itp. Wiedzę zdobywali na zajęciach koła przyrodniczego prowadzonych pod kierunkiem pani Jolanty Sobocińskiej.

Trzeba było również wykazać się zwinnością i sprytem podczas wielu konkurencji sprawnościowych. Do sportowej walki zagrzewali  kibice oraz nauczyciel wychowania fizycznego – pan Maciej Ciuła. Suma punktów zdobyta za wszystkie konkurencje dała nam zwycięstwo.

Z rąk sekretarza Urzędu Miejskiego w Nysie – pana Michała Baziuka – odebraliśmy puchar oraz dyplom dla Szkoły Podstawowej nr 3 za zajęcie I miejsca w Turnieju Ekologicznym ,,O Puchar Błękitnej Planety”.

Cieszymy się ogromnie i gratulujemy! ZA ROK – NASTĘPNY TURNIEJ …

Również w tym dniu z okazji ,,Dnia Ziemi 2014” w Gimnazjum nr 2 odbyła się ósma Mała Olimpiada Ekologiczna dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkołę Podstawową nr 3 im. Janusza Korczaka reprezentowali: Krzysztof Tatarczak (Va), Maria Pięk (VIa), Szymon Hajduk (VIa). Prace sprawdzane są w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie. Czekamy na wyniki!