Zostań Młodym Orłem!

Rusza wspólny projekt PZPN i OZPN Opole oraz Gminy Nysa.

Przedsięwzięcie jest realizowane pod egidą UEFA i ma popularyzować piłkę nożną w oparciu o nowoczesne techniki szkolenia. Akademia Młodych Orłów (w skrócie AMO) przeznaczona jest dla chłopców i dziewcząt w trzech grupach wiekowych: skrzaty 6-7 lat, żacy 8-9 lat oraz orliki 10-11 lat. Akademia Młode Orły to najlepsze źródło pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka i jego talentu. Funkcjonowanie Akademii w Nysie finansowane jest przez Polski Związek Piłki Nożnej, Opolski Związek Piłki Nożnej i Gminę Nysa. Udział dzieci w Akademii jest całkowicie bezpłatny.

W Akademii mogą uczestniczyć zarówno dzieci zrzeszone w Klubach Sportowych, jak i dzieci przynależności klubowej nie posiadające. Akademia Młode Orły nie ma na celu konkurowania z lokalnymi klubami, szkółkami bądź akademiami a jedynie poprawę ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, popularyzację wśród nich piłki nożnej, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki(dlatego dzieci mogą brać udział w zajęciach zarówno tych w klubie jak i w Akademii Młodych Orłów).Nabór do Akademii Młodych Orłów w Nysie zostanie przeprowadzony w dniach:10.10.2014 i 11.10.2014 w ramach Dni Talentu na Orliku ul Augustyna Kordeckiego w Nysie (Podzamcze). Dni Talentu, to święto piłki nożnej, w trakcie których zostaną przeprowadzone testy sprawności fizycznej i piłkarskiej dla chętnych chłopców i dziewczynek. Wyniki zdecydują o przyjęciu młodych piłkarzy i piłkarek do Akademii. Będzie to rodzinny piknik, który ma zachęcać do aktywności fizycznej. Aby wziąć udział w Dniach Talentu dziecko musi zjawić się na zajęciach w swojej kategorii wiekowej wraz z rodzicem (opiekunem) i oryginałem wypełnionego formularza rejestracyjnego. Formularz należy wcześniej pobrać ze strony internetowej www.opolskizpn.pl wypełnić go i mieć ze sobą podczas rejestracji lub zeskanować i przesłać mailem na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. na który również trzeba zgłosić dziecko do Dni Talentu. Prosimy o podanie, w korespondencji emailowej czy dziecko będzie uczestniczyło w testach sprawnościowych w piątek 10 października, czy w sobotę 11 października 2014 roku. W razie braku formularza możliwe będzie również wypełnienie go na miejscu na pół godziny przed rozpoczęciem testów. Testy sprawnościowe polegać będą na wykonaniu przez każde dziecko 4 zadań piłkarskich (zwroty z piłką, bieg bez piłki, drybling, żonglerka nogą) oraz udziale w krótkiej grze kontrolnej. Dzieci oceniane będą przez trenerów i na podstawie tej oceny najlepsze z nich zostaną przyjęte do Akademii. W kategorii Skrzat ( rocznik 2007 i młodsi) 32 osoby, w kategorii Żak (roczniki 2005-2006) 36 osób oraz w kategorii Orlik (rocznik 2003-2004) 36 osób. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone publicznie na stronie www.opolskizpn.pl w poniedziałek 13 października o godz. 13:00. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 14 października 2014 roku, wg harmonogramu zamieszczonego również na w/w stronie internetowej.

formularz rejestracyjny (pobierz)

DNI TALENTU AMO NYSA