Jesteśmy już UCZNIAMI Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie

W Dniu Święta Edukacji Narodowej od rana panował radosny nastrój, gdyż wreszcie odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Centralnym  punktem pasowania obok złożenia przyrzeczenia było dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły - panią Marię Wiercigroch, które było oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów.

Ta podniosła chwila, pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem i że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny. Wszyscy nowomianowani uczniowie prezentowali się niezwykle godnie w swych odświętnych szkolnych szatach. Na koniec uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.

Gratulujemy i witamy Was w naszym gronie!

klasa 1 A wych.: mgr Danuta Kurzeja

klasa 1 B wych.: mgr Lucyna Furdykoń