Podsumowanie projektu ,,BUDUJEMY MOSTY TOLERANCJI”

Apel podsumowujący projekt ,,BUDUJEMY MOSTY TOLERANCJI” realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie, która bierze udział w konkursie Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnokrajowej akcji   ,,Polska dla wszystkich” – odbył się w piątek 17.10.2014r. o godz. 10:00.

1.    Piosenka ,,Tolerancja” Stanisława Sojki – wykonał  Stanisław Halikowski z klasy IV a.

2.    Powitanie gości – pani Maria Wiercigroch – dyrektor szkoły.

3.    Podsumowanie zadań:

- czytanie wierszy i opowiadań o tolerancji;

- wykonanie prac plastycznych;

- tworzenie opowiadań/wierszyków;

- wykonanie prac technicznych;

- udział w sondzie.

4.    Wyróżnienie tytułem ,,Mistrz tolerancji” - przedstawienie nagrodzonych dyplomami uczniów z klas I - VI, przekazanie lizaków dla wszystkich uczniów.

5.     Omówienie działania realizowanego w czwartek 16.10.  z udziałem uczniów i dzieci z Przedszkola nr 12 w Nysie – budowa ,,żywego” Mostu tolerancji .

6.    Odczytanie przesłania na temat Tolerancji przez przedszkolaka z Przedszkola nr 12 w Nysie.

7.    Przekazanie przesłania na temat Tolerancji przez delegacje ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi - klasa szósta integracyjna oraz  przez delegację wolontariuszy Gimnazjum nr 2  w Nysie.

8.    Wyrażenie swojej opinii na temat hasła – Polska dla wszystkich –  oraz hasła przewodniego projektu – Budujemy mosty tolerancji – przez gości:

–   pan Rajmund Miller - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej;

–   pan Bogusław Wierdak - Przewodniczącego Sejmiku Województwa  Opolskiego;

–   pan Aleksander Juszczyk - Zastępca Burmistrz Nysy;

–  pani Sylwia Sadowska - Klimas – dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie;

–  pani Justyna Sokolnicka - Kornel – kierownik Pogotowia Interwencji Społecznej w Nysie;

–  pani Helena Łaski – Hawryluk – od 2004r. pełniła funkcję Asystenta Edukacji Romów w Nysie, obecnie pracownik Domu Dziecka w Paczkowie;

–  pani Justyna Lewandowska – logopeda Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nysie;

–  rodzice i Mariana Cabrera Leyton - uczennica klasy III, która z mamą KOLUMBIJKĄ i tatem POLAKIEM, mieszka w Polsce od czterech lat i posługuje się językiem hiszpańskim - w kontaktach z mamą oraz językiem polskim - w szkole;

–  Mateusz Jończy z kl. IV b - uczeń słabowidzący, wychowanek pani Lucyna Furdykoń (w kl. I – III), która obecnie prowadzi z chłopcem zajęcia rewalidacyjne;

9.    Podsumowanie projektu:

– Pani Maria Wiercigroch – dyrektor szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w apelu oraz włączyli się w działania projektowe pod hasłem ,,Budujemy mosty tolerancji”

Przesłanie dla nas:

BĄDŹMY TOLERANCYJNI NA CO DZIEŃ!!!