Obchody  Święta Niepodległości

Dnia 5 listopada odbył się  w naszej szkole Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Wzięło w nim udział liczne grono młodych recytatorów i wokalistów. Każda klasa wytypowała po trzech wykonawców w  dwóch kategoriach: pieśń i poezja. Jury konkursu nie miało łatwej pracy, wszyscy występujący byli świetnie przygotowani.

WYNIKI KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

SOLIŚCI:

I MIEJSCE – Alicja Winiarska – klasa VI b
II MIEJSCE – Natalia Kąkol – klasa VI a
III MIEJSCE – Stanisław Halikowski – klasa IV a; Patrycja Frankowska – klasa VI a
WYRÓŻNIENIE: Matylda Pańczyk V c i Emilia Piwowar VI a

Dnia 7 listopada grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział  w XIII Przeglądzie Pieśni Polski Niepodległej w Nyskim Domu Kultury i pokazała się z bardzo dobrej strony.

Alicja Winiarska, uczennica klasy VIb zajęła I miejsce w kategorii solistów szkół podstawowych. Wyróżnienia w tej kategorii  otrzymały:  Daria Chmura kl. IIIa,  Aleksandra Robak kl. IIIb  Patrycja Frankowska kl.VIa.  W kategorii zespoły szkół podstawowych wyróżnienia otrzymały dwa zespoły z naszej szkoły: Zespół wokalny  oraz zespół klasy IIIa

Laureaci szkolnego konkursu wystąpili przed szkolną publicznością podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości dnia 12 listopada.

Tego samego dnia wieczorem klasa IIIa i szkolny zespół wokalny  przygotowali uroczystą wieczornicę. Wspólnie z rodzinami przeżywali radość i dumę z niepodległej ojczyzny.  Podczas montażu słowno-muzycznego w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.