Bal na Olimpie

Doroczny, uroczysty "Bal na Olimpie" odbył się w tym roku 26 listopada. Do pięknie udekorowanej olimpijskiej sali tronowej, gdzie królowali Zeus i Hera, przybyli bogowie, boginie, muzy, nimfy i herosi.  Nie zabrakło również zwykłych śmiertelników, którzy zawitali na bal na zaproszenie swoich pociech. Uczniowie klas piątych wcielając się w mitologicznych bohaterów, wykazali się sporą dozą pomysłowości. Prezentacje zostały perfekcyjnie przygotowane, toteż nagradzano je hucznymi oklaskami. Pomimo tremy piątoklasiści doskonale sprostali niełatwemu zadaniu, jakim było przybliżenie widzom mitologicznych bohaterów. Po zakończeniu prezentacji wszyscy udali się na przygotowany przez rodziców pyszny poczęstunek. Później wspaniale bawili się na balu.

Zgodnie z tradycją wybrano Miss i Mistera oraz Króla  i Królową Balu. Zostali nimi: Julia Stancelewska (miss), Oskar Stanek (mister), a także  Mateusz Szczotka (król) i Zuzanna Wierzbowska (królowa).

Taka lekcja mitologii z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.