Konkurs "Telefonem ucz się i odkrywaj świat"

Rusza V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacji z Panem T.I.K-iem – Telefonem ucz się i odkrywaj świat”, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Celem konkursu jest poruszenie tematyki dotyczącej możliwości wykorzystania przez ucznia urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy telefon oraz darmowego oprogramowania na te urządzenia, do nauki w szkole i w domu. Uczniowie mają za zadanie zaprojektować okładkę zeszytu szkolnego, gdzie pokażą w jaki  sposób urządzenia mobilne mogą wspierać  naukę ucznia. Które, z bezpłatnych aplikacji warto wykorzystać w szkole na lekcjach matematyki, chemii, plastyki, biologii czy tez innych przedmiotów?

Najlepsze pomysły trafią na okładki zeszytów szkolnych, zeszyty wydrukujemy i roześlemy do wybranych, najaktywniejszych  szkół. Tradycyjnie już na autorów najciekawszych prac czekają super nagrody.

Szczegóły na stronie www.konkurs2015.ecdl.pl

TERMINARZ:

• 10.03.2015 - 10.04.2015 - rejestracja i nadsyłanie prac konkursowych

• 27.04.2015 - ogłoszenie listy laureatów

• 12.05.2015 - oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

Prace należy przynosić do pani Agnieszki Kret (sala 224) do dnia 8.04.2015r.