Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

21 marca o godz. 9.00 w auli PWSZ przy ul. Obrońców Tobruku  odbyła się XV jubileuszowa edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji". Na początek usłyszeliśmy wirtuozerską grę na ksylofonie w wykonaniu Mateusza Oszywy. Recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Niektórzy lubią poezję" powitał wszystkich zebranych na uroczystości miłośników wierszy absolwent naszej szkoły Wojtek Meres. Po krótkiej prezentacji ilustrującej kolejne konkursowe lata głos zabrała pani dyrektor Maria Wiercigroch, która przywitała przybyłych gości oraz zgromadzoną publiczność i otworzyła część konkursową.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych, którzy prezentowali utwory poświęcone naszemu regionowi lub napisane przez nyskich twórców.

Występy dzieci oceniało jury, któremu przewodniczyła pani Marta Klubowicz - wybitna aktorka i poetka. W pracach jury uczestniczyli także: pani Iwona Gajderowicz-Brach, pani Renata Mangold oraz pan Jerzy Stasiewicz.

Po części konkursowej nastąpiła przerwa na poczęstunek, po której na scenie stanęli absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie: Małgosia Marfiany, Emilka Kołodziej,Daria Kasprzycka; zespół wokalny prowadzony przez panią Jagodę Marfiany, a także zespół taneczny "Pestka", który prowadzi pani Renata Meres. Zaprezentowali oni program artystyczny  zatytułowany "Spacer po Nysie". Wreszcie na scenie pojawili się goście honorowi naszej imprezy pani Marta Klubowicz i pan Jacek Lubart-Krzysica, którzy  przeczytali kilka wierszy i opowiedzieli o trudnej sztuce tworzenia oraz interpretowania poezji.

Na koniec ogłoszono wyniki konkursu, szczęśliwi laureaci odebrali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie wraz z jurorami oraz zaproszonymi gośćmi.

Nyscy uczniowie i cała zgromadzona na sali publiczność godnie uczcili Światowy Dzień Poezji.