http://www.zspnysa.cal.pl/szkola/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/CAM01188.jpgXII Festiwal Literackiej Twórczości Dziecięcej

W Niepublicznej Szkole Podstawowej odbył się finał XII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kozarzewskiego. Cele konkursu to budzenie kreatywności i zainteresowań literackich, tworzenie więzi wśród uczestników festiwalu oraz poznanie poetów będących jurorami oraz ich twórczości. Nadesłano aż 93 prace, z czego 47 utworów prozą, a 46 utworów poetyckich. W tym roku jurorką konkursu była poetka i polonistka Danuta Babicz-Lewandowska, która w dniu finału zaszczyciła nas swoją obecnością i oprócz odczytania laureatów konkursu, opowiedziała o swojej drodze do pisania oraz przeczytała swoje wiersze.

W kategorii utworów literackich (prozy), wyróżnienie otrzymał nasz uczeń Jakub Nocoń „Jakub Bajarz” za utwór „O tym, jak powstało miasto Nysa i jego herb”, opiekun: Wioletta Zatylna.

W kategorii utworów poetyckich, wyróżnienie otrzymał Jakub Kret „Krecik” za utwór „Podniebna podróż”, Alicja Winiarska „Winiary” za utwór „Świat na czarno-białej fotografii” oraz Amelia Hnatów „Mela”  za utwór „Krajobrazy” podopieczni pani  Wioletty Zatylnej.

I miejsce zdobyła Nikola Strama „Niki” za utwór „Wiem, że to niełatwo” także podopieczna pani Wioletty Zatylnej.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, książki oraz maskotki, a opiekunowie podziękowania.

Ponadto wyróżniona została praca uczennicy klasy IIIa – Marii Gawłowskiej ” Izabella; bogactwo to nie wszystko”, która zgodnie z regulaminem musiała zostać odrzucona, za wrażliwość i kunszt literacki wykraczający poza III klasę.

Wszystkim nagrodzonym uczniom, a także  pani Wioletcie Zatylnej GRATULUJEMY!