EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - CodeWeek 2016 Znalezione obrazy dla zapytania codeweek

CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się  także w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie pod hasłem „Trójka KODUJE”. W dniach 17-21.10.2016r. uczniowie na zajęciach komputerowych podejmowali naukę programowania w programie Scratch. Młodzi programiści wykonali również gazetkę na szkolnym korytarzu poświęconą temu wydarzeniu.

Prowadzona jest także przez panią Agnieszkę Kret na zajęciach koła informatycznego innowacja pedagogiczna pt. „Mistrzowie Kodowania”, na której uczniowie budują konstrukcje z klocków LegoWeDo i tworzą programy do ich obsługi.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie zakwalifikowała się do IV edycji „MISTRZÓW KODOWANIA”, projektu edukacyjnego mającego na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. W ramach zajęć pozalekcyjnych dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.

Tydzień Kodowania to niepowtarzalna okazja do spotkania ludzi, którzy chcą się uczyć i wzajemnie się inspirować.