Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.

Przewodnią ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc luty.

W naszej szkole obchody DBI od wielu lat włączone są do szkolnego kalendarza uroczystości. Różnorodność imprez, konkursów i zajęć, sprzyja  aktywności i twórczym pomysłom naszych uczniów, a formy i metody zajęć, dostosowane do ich możliwości, sprawiają, że cieszą się ogromną popularnością. Co roku staramy się, aby w jak najbardziej wszechstronny sposób zapoznać uczniów z bezpieczeństwem w sieci.

W ramach szkolnej kampanii informacyjnej wykonywane są gazetki na szkolnym korytarzu i w poszczególnych klasach.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą we wszystkich proponowanych warsztatach oraz uczestniczą w konkursach zorganizowanych przez szkołę, jak również przez portale internetowe tj. www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl.

Zwycięzcy konkursów otrzymują dyplomy i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 3 oraz zaprzyjaźnione firmy komputerowe współpracujące ze szkołą.

Więcej informacji o przebiegu DBI publikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.