WYCHOWANIE DO OSOBISTEGO ROZWOJU

"Wychowanie do osobistego rozwoju" to projekt edukacyjny, któremu przyświeca zadanie propagowania idei rozwoju indywidualnego oraz kształtowanie kompetencji miękkich od najmłodszych lat.

Celem projektu jest również wyposażenie nauczycieli i wychowawców w narzędzia pomocne w prowadzeniu zajęć wychowawczych, które ukierunkują uczniów na rozwój osobisty. Końcowym etapem projektu ma być wydanie publikacji, która będzie zawierać m.in. scenariusze zajęć rozwijających umiejętności takie jak: asertywność, autoprezentacja, wyszukiwanie danych, empatia, świadomość swoich mocnych stron, rozwijanie talentów, wzmacnianie motywacji, dzięki którym będą ludźmi świadomymi i ukierunkowanymi na pracę nad sobą, ale też zdobędą umiejętności ważne przy pracy zespołowej.

Klasa VIb wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Zatylną od kwietnia uczestniczy w projekcie prowadzonym przez trenerkę personalną panią Marzenę Kud oraz nauczycielkę i edukatorkę panią Katarzynę Skolimowską. Naszym zadaniem jest testowanie i realizowanie w codziennej, szkolnej praktyce scenariuszy zajęć wychowawczych. Na koniec przesyłamy relacje z zajęć, dzielimy się wrażeniami, punktujemy mocne i słabe strony scenariusza. Jesteśmy więc swego rodzaju królikami doświadczalnymi, ale i ekspertami. Mamy wpływ na kształtowanie projektu i na jego efekt końcowy. Dlatego też postanowiliśmy podzielić się swoimi sprawozdaniami, bo wydaje nam się, że uczestniczymy w przedsięwzięciu, które może się stać nową jakością w pracy wychowawczej.

ZREALIZOWANE TEMATY

Temat : Poczuj swoją wartość