SZKOLNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

Dzięki przyznanym Szkole środkom finansowym w postaci grantu, zostały wykonane oznakowania miasteczka ruchu drogowego usytuowanego na szkolnym terenie.

Projekt współfinansowany został ze środków WORD Opole i OWR BRD.

Obecnie, z wbudowanymi znakami drogowymi, miasteczko stanowi doskonały obiekt dydaktyczny i rekreacyjny. W bieżącym roku udało się również teren ten objąć monitoringiem zewnętrznym.

Na terenie miasteczka ruchu drogowego realizowane są i będą w przyszłości:

-  lekcje techniki, przygotowujące uczniów do egzaminu na kartę rowerową;

- zajęcia wychowawcze propagujące kulturalne i bezpieczne korzystanie z dróg publicznych;

- zajęcia pozalekcyjne realizowane jako innowacja pedagogiczna „Wychowanie komunikacyjne”;

- egzamin na kartę rowerową;

- zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci uczęszczających do okolicznych przedszkoli,  uczące bezpiecznego poruszania się po drogach;

- szkolne i międzyszkolne konkursy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego;

- gry i zabawy promujące bezpieczeństwo na drogach, realizowane podczas imprez środowiskowych (np. festyn rodzinny, Dzień Dziecka, Dzień Sportu);

- indywidualny pobyt dzieci i rodziców, spędzających tutaj czas wolny i umożliwiający bezpieczną naukę jazdy na rowerze oraz utrwalający znajomość znaków drogowych.

Mamy nadzieję, że uczniowie korzystający z miasteczka ruchu drogowego, poprzez zabawę będą powtarzały i utrwalały zasady ruchu drogowego i staną się w przyszłości świadomymi i bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.