PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z przedstawicielami Fundacji Pro-Lege w Opolu, Kuratorium Oświaty, Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu rozstrzygnęli XVI edycję konkursu plastycznego pt. "Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek 5 października w naszej szkole.

Konkurs dotyczył czterech tematów:

1. Moja bezpieczna droga do szkoły.

2. Jestem ostrożny wobec nieznajomych.

3. Bezpieczna zabawa nad wodą.

4. Jak bezpiecznie spędzam czas na wsi.

Wojewódzka Komisja Konkursowa spośród 540 nadesłanych prac plastycznych wyłoniła dziesięciu laureatów, uczniów następujących szkół:

1.Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie – Zuzanna Słowik 3b

2.Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie

3.Publicznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowie

4.Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej

5.Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach

6.Szkoły Podstawowej w Mesznie (2 laureatów)

7.Publicznej Szkoły Podstawowej w Staniszczach Wielkich

8.Szkoły Podstawowej w Kałkowie

9.Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku

Najlepsze prace zostały zamieszczone w książeczce pt. „PIERWSZAKI”, która trafiła do rąk pierwszoklasistów podczas gali w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie, a w najbliższym czasie do wszystkich pierwszoklasistów na Opolszczyźnie.
Pani Maria Wiercigroch – dyrektor naszej szkoły powitała:
- wojewódzkich laureatów konkursu plastycznego;
- Pana Pawła Nakoniecznego - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nysie;
- Pana Piotra Bobaka  – Wiceburmistrza Nysy;
- Pana Adama Fujarczuka - dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie;
- Pana Edwarda Kindera - dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu;
- Pana Bartosza Wajmana – sekretarza Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i jednocześnie reprezentującego Wicemarszałka Województwa Opolskiego Pana Szymona Ogłazę;
- Pana Lesława Tomczaka – dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji   w Opolu;
- Panią Joannę Wnuk – dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty
w Opolu;
- młodszego inspektora Dariusza Dregana – Komendanta Powiatowego Policji w Nysie;
- Pana nadkomisarza Huberta Adamka - naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu;
- Pana Marka Wąsowskiego – zastępcę dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu;
- Panią Alicję Ościłowską – członka Komisji Konkursowej, przedstawiciela  RZPWE;
- Panią Halinę Pilarz   -  członka Komisji Konkursowej, st. wizytatora Kuratorium Oświaty w Opolu;
- Pana Marcina Kosmalę – dyrektora Fundacji Pro Lege w Opolu;
- wszystkich gości, w tym rodziców, nauczycieli, opiekunów i policjantów, którzy przyjechali razem z laureatami.
Po przemówieniach gości na scenie zaprezentowała się klasa 3 b, która bawiła publiczność pięknie przygotowanym przedstawieniem – śmieszne i pouczające scenki na długo zapadną w pamięci nie tylko najmłodszych gości. Następnie organizatorzy konkursu – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu,  Komendant Powiatowy Policji w Nysie, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu oraz dyrektor Fundacji Pro Lege – wręczyli nagrodzonym uczniom nagrody, a maskotka opolskiej Policji –  POLICUŚ – wszystkim pierwszoklasistom podarował książeczki i odblaski. Po poczęstunku wszyscy cieszyli się z możliwości zrobienia pamiątkowych zdjęć z Policusiem.

GRATULUJEMY !!! W IMIENIU ORGANIZATORÓW KONKURSU ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPNEJ EDYCJI!