XIX Festiwal Pieśni Polski Niepodległej

Na XIX Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej, zespół "Dylemat" w składzie: Paulina Staliś, Zofia Szelwach, Hanna Kret, Daria Chmura i Stanisław Halikowski - zdobył wyróżnienie w kategorii zespoły za piosenkę "Marsz Sybiraków".

W kategorii solista klas I-III - I miejsce zdobył uczeń klasy 2b - Maksymilian Małecki. Maks wystąpił 10.11.2018r. w NDK  podczas Koncertu Finalistów Przeglądu i Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej oraz Przeglądu Tańca Narodowego.

Festiwal organizowany jest w Nyskim Domu Kultury dla młodzieży szkolnej i ma na celu rozwijanie uczuć patriotycznych, promowanie uzdolnień muzycznych, a w tym roku uczczenie 100- lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Opiekunem zespołu jest pani Jagoda Marfiany, solisty pani Lucyna Furdykoń.