Opolska Kampania Edukacyjna pod hasłem „Przyhamuj, życie przed Tobą”

Opolska Kampania Edukacyjna pod hasłem „Przyhamuj, życie przed Tobą” to cykl działań zapoczątkowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty, których  celem jest uświadomienie zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi, uwrażliwienie na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe zachowania kierowców, zwłaszcza w kontekście prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Partnerami w realizacji tego programu są: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, Polski Związek Motorowy w Opolu oraz Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania została pomyślana jako .

VI edycja kampanii to cykl spotkań z młodzieżą ze szkół podstawowych we wszystkich powiatach województwa opolskiego, dlatego w piątek 15 marca 2019r. gościliśmy w szkolnych progach partnerów kampanii:

Artur Zapała – Opolski Wicekurator Oświaty,

Robert Gwóźdź - starszy wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu

Marek Pańka – Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego,

Jacek Rajkowski – egzaminator WORD Opole,

Maciej Milewski – podinspektor Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu,

Marcin Kurowski – ratownik medyczny Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu

Adam Fujarczuk- dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie

st. aspirant Jacek Stepek - zastępca naczelnika Komendy Powiatowej Policji w Nysie

mł. aspirant Magdalena Skrętkowicz - rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nysie

W pierwszej części spotkania zgromadzeni wysłuchali wykładów: Macieja Milewskiego podinspektora Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu pt. „Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym - pieszy i rowerzysta", Marka Pańki, który przedstawił wykład „ZŁOTE ZASADY FIA ” i Jacka Rajkowskiego egzaminatora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu na temat „Uprawnienia w ruchu drogowym. Kategoria AM”. Następnie młodzież i zaproszeni goście mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez WORD z Opola, którymi były: symulator czasu reakcji i mobilna sala komputerowa. Uczniowie ćwiczyli również udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym.

Na zakończenie podsumowano kampanie i wręczono drobne upominki uczniom, którzy najaktywniej uczestniczyli w przeprowadzonych warsztatach. To była kolejna ważna lekcja bezpieczeństwa!

Zobacz też: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie była gospodarzem  kolejnego spotkania z młodzieżą w ramach VI edycji kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”.