5 października 2020r. - PIERWSZY DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

Dzisiejszy, pierwszy dzień działań projektowy, przebiegał pod hasłem „Poznajemy siebie, swoje szkoły i miasta”. Uczniowie szkół z Kołomyi i Nysy wspólnie w czasie wideokonferencji przedstawiali się, opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach i rodzinach. Przedstawiali wzajemnie tradycje w swoich domach.

Na podstawie filmów i prezentacji opowiadali o szkołach, znajdowali różnice i podobieństwa. Porównywali również swoje miasta. Kołomyja jest pięknym miastem i wszyscy uczestnicy mają nadzieję, że pewnego dnia będą mogli ją zobaczyć. Zaprosiliśmy uczniów i opiekunów ukraińskich do Nysy, przedstawiając jej piękno i atrakcje.

Przede wszystkim przekonaliśmy się, że grupa ukraińska jest niezwykle sympatyczna  i życzliwa. Uczniowie kontaktują się już również indywidualnie, przede wszystkim przez Instagrama.