7 października 2020r. - TRZECI DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

Dzisiejszy dzień możemy śmiało nazwać turystyczno-tanecznym. Podczas pierwszej, porannej konferencji omówiliśmy cele i plany. Uczniowie ukraińscy na podstawie filmów i prezentacji zrobionych przez siebie przekonywali nas, że warto na Ukrainę pojechać. W swoich prezentacjach skupili się głównie na wodach – rzekach i jeziorach. Poznaliśmy Dniepr, Prypeć i Desnę. Przekonaliśmy się jak piękne są ukraińskie jeziora. Uczniowie opowiadali, jak często jeżdżą pod namioty nad rzekami i jeziorami i jak miło spędzają tam czas.

My podzieliliśmy się informacjami o atrakcyjnych miejscach w Polsce. W czasie kolejnej wideokonferencji większość naszych ukraińskich kolegów mówiła, że najbardziej chciałaby pojechać nad Bałtyk oraz zwiedzić Zakopane.

Taniec to ważna część kultury każdego narodu. Postanowiliśmy nauczyć uczniów z Kołomyi naszego pięknego poloneza. Przedstawiliśmy historię tego dostojnego tańca, opowiadaliśmy, że zawsze tańczony jest podczas wyjątkowego balu na 100 dni przed maturą. Oni podzielili się z nami skoczną Kołomyjką, którą często tańczy się na weselach. W czasie popołudniowych warsztatów tanecznych udało się nam opanować podstawowe kroki oraz kilka tanecznych układów. Pokazaliśmy sobie wzajemnie nasze osiągnięcia podczas kolejnego spotkania online. W pewnym Przez kilkanaście minut tańczyliśmy dokładnie to samo, chociaż w rzeczywistości dzieli nas 758 kilometrów…