Kolejny sukces naszych uczniów w finale Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020.

W czwartek 10 grudnia 2020r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020. Ze względu na pandemię, tegoroczną edycję konkursu udało się dokończyć w trybie zdalnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4b: Jakub Dereń i Tymoteusz Sekuła oraz uczeń klasy 7a: Mateusz Chrobak. Chłopcy świetnie poradzili sobie z zadaniami w swoich kategoriach, które nie należały do łatwych.

Jakub Dereń uzyskał tytuł LAUREATA, a Tymoteusz Sekuła tytuł FINALISTY. Mateuszowi nie udało się dostać do grupy finalistów, ale walczył dzielnie. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod bacznym okiem nauczyciela informatyki - pani Agnieszki Kret.

W tym roku w kategorii A i B, w której startowali chłopcy, do konkursu zakwalifikowało się i wzięło udział około 140 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy rozwiązywali zadania w czterech etapach: domowym, szkolnym, wojewódzkim i międzynarodowym. Język programowania Baltie to język na poziomie języków Pascal, C, Java, tylko ukryty w graficznym płaszczu. To program, który rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia.

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich programistycznych pasji.