Kolejny sukces ucznia Mateusza Chrobaka - kwalifikacje do 2 etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”!

Mateusz Chrobak, uczeń klasy kl. 7a został zakwalifikowany do II etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”, który odbędzie się 19 marca 2021r. Ze względu na ograniczenia sanitarne, drugi etap konkursu odbędzie się na platformie i będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Tego samego dnia zostanie opublikowana lista uczestników zakwalifikowanych do III etapu, który będzie polegał na napisaniu gry w środowisku Scratch według udostępnionych założeń.

W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestnika było napisanie programu, przedstawiającego problem pandemii Covid19. Napłynęło ponad kilkaset prac z całej Polski, a do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 22 uczniów ze szkół podstawowych. Mateusz stworzył grę multimedialną w programie Scratch, która zwróciła uwagę jury.

Mateusz do konkursu przygotowuje się pod bacznym okiem p. Agnieszki Kret.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!