Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Dzień Bezpiecznego Internetu DBI 2021

W dniach 8-17.02.2021 uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie im. Janusz Korczaka zostali objęci akcją Dni Bezpiecznego Internetu (DBI 2021). W czasie tego tygodnia każda klasa miała zajęcia zapoznające z jednym z wielu czyhających niebezpieczeństw związanych z Internetem. I tak uczniowie klas 4 aktywnie uczestniczyli w zajęciach pogłębiając swoje wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, a także zdobywali kolejne misje w ramach kursu „WYKONAJ MISJE, ZOSTAŃ SIECIAKIEM!”

Uczniowie klas 5 zapoznali się z problemem odczytywania i interpretacją informacji zamieszczonej w Internecie. Uczniowie klas 6 mieli okazję poznać różnicę między informacją prywatną i publiczną, problemem naruszania prywatności i dbania o nią, udostępniania informacji o sobie za pomocą mediów społecznych. Natomiast uczniowie klas 7 starali się w podanych przykładach w karcie pracy rozpoznać phishing, czyli atak wykorzystujący metodę manipulacji w celu uzyskania danych do logowania się do serwisów społecznych, kont pocztowych lub bankowych. Dla klas 8 został przygotowany materiał dotyczący wykrywania dezinformacji, nie uleganiu fake newsom bacznemu weryfikowaniu „szokujących” informacji. Część klas uczestniczyła także w konferencji online „Asy Internetu” organizowanej przez Fundację Szkoły z Klasą i Google. W czasie konferencji można było wysłuchać wykładów przeznaczonych dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Jesteśmy przekonani, że prowadząc działania o charakterze edukacyjnym możemy zniwelować problemy związane z używaniem Internetu przez dzieci i młodzież, a zarazem pokazać jakie działania można podjąć, by zapewnić im odpowiednie warunki do bezpiecznego korzystania z Internetu.


 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 541 gości