Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Sukces uczennicy w Olimpiadzie Historycznej Juniorów

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej uczennicy, Urszuli Kocierz, w Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Na szczeblu centralnym uzyskała tytuł finalisty, który poprzedzony był wygraną w etapie wojewódzkim. Sukces ten zapewni Uli dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej.

To nie są pierwsze sukcesy "historyczne" Uli. W zeszłym roku, będąc uczennicą klasy siódmej, zwyciężyła na etapie miejsko-gminnym Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, a w finale wojewódzkim wywalczyła tytuł finalisty. Dzięki tym osiągnięciom aktualnie otrzymuje Stypendium Burmistrza Nysy.

Urszula Kocierz swoje sukcesy wywalczyła pod kierunkiem nauczyciela historii, Krzysztofa Wilka.

 

Mamy LAUREATÓW -  kolejne sukcesy naszych uczniów!

Ostatnie miesiące są pełne nieoczekiwanych wydarzeń, które przynoszą wiele nowych wyzwań i wyrzeczeń w każdym aspekcie naszego życia. Ogromne zmiany nastąpiły w zakresie szkolnictwa. Ze względu na pandemię koronawirusa bardzo szybko trzeba było dostosować się do nowej formy nauczania - kształcenia na odległość. Życie szkoły musiało przenieść się do wirtualnej przestrzeni. Mimo tak trudnej sytuacji nasi uczniowie osiągają sukcesy edukacyjne.

Miło jest nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała Hannie Król tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2020/2021 oraz Sebastianowi Skowronkowi tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Hania i Sebastian najlepiej wiedzą , że umiejętność stawiania sobie wysokich celów i osiąganie ich nie przychodzi łatwo. Jest okupione ciężką pracą, pracowitością, poświęceniem, wysoką determinacją i wiernością podjętym zobowiązaniom. Nie bez znaczenia jest też wsparcie Rodziców i Nauczycieli – ostatecznie jednak przed próbą staje sam UCZEŃ. Tę próbę Hania i Sebastian przeszli celująco.

Hania przygotowywała się do konkursu pod bacznym okiem pani Jolanty Sobocińskiej, a Sebastian pod skrzydłami pani Alicji Rejdak-Bułki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

 

Kolejny sukces ucznia Mateusza Chrobaka - kwalifikacje do 2 etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”!

Mateusz Chrobak, uczeń klasy kl. 7a został zakwalifikowany do II etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”, który odbędzie się 19 marca 2021r. Ze względu na ograniczenia sanitarne, drugi etap konkursu odbędzie się na platformie i będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Tego samego dnia zostanie opublikowana lista uczestników zakwalifikowanych do III etapu, który będzie polegał na napisaniu gry w środowisku Scratch według udostępnionych założeń.

W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestnika było napisanie programu, przedstawiającego problem pandemii Covid19. Napłynęło ponad kilkaset prac z całej Polski, a do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 22 uczniów ze szkół podstawowych. Mateusz stworzył grę multimedialną w programie Scratch, która zwróciła uwagę jury.

Mateusz do konkursu przygotowuje się pod bacznym okiem p. Agnieszki Kret.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

 

Sukces Aleksandra Baja, ucznia klasy 2b!

Zawsze kibicujemy naszym uczniom w rozwijaniu swoich pasji i poszerzaniu horyzontów. Każdy ich sukces przyjmujemy z wielką radością i dumą! Tym razem chcemy się pochwalić uczniem klasy 2b, Olkiem Bajem, którego opowiadanie  zostało wydrukowane na łamach magazynu dla dzieci "Wytryszek".
Wytryszek z przyjemnością czyta bajki młodych Twórców. Mają w sobie coś z porannych refleksów dnia, kiedy to zaspani jeszcze przypominamy sobie sny, a jednocześnie zastanawiamy się, co przyniesie kolejny dzień. Taki świat jest wyjątkowy.
Czytając bajkę Olka Wytryszkowi nie tylko zrobiło się miło, ale i wzruszył się...zupełnie jakby złapał w swe małe dłonie promyk słońca.
Ale to nie koniec sukcesu Olka, zespół redakcyjny "Wytryszek" opublikował jego opowiadanie także w grze komputerowej Minecraft Dla Asów, grze przeznaczonej dla dzieci z zespołem Aspergera! BRAWO Olek!

Więcej…

 

Sukces naszej uczennicy w Olimpiadzie Historycznej

W grudniu duży sukces odniosła nasza uczennica, Urszula Kocierz, która wygrała etap rejonowy (wojewódzki) i awansowała do finału centralnego (ogólnopolskiego) Olimpiady Historycznej Dla Szkół Podstawowych. Etap ten składał się z dwóch części. Najpierw uczestnicy pisali test, po którym część z nich awansowała do części ustnej tego konkursu. Po części pisemnej Ula była druga, ale po ustnej awansowała na pierwszą pozycję.

Etap centralny Olimpiady Historycznej planowany jest na początek marca i awansowało do niego 76 uczniów z całej Polski, w tym troje z Opolszczyzny. Ula jest uczennicą klasy ósmej. Jej nauczycielem historii jest Krzysztof Wilk.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 589 gości