Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Siatkarze z naszej szkoły

Oprócz Bartosza Kurka, którego opisaliśmy w osobnym artykule, mamy wielu absolwentów, którzy ukończyli naszą szkołę, a potem zagrali w jednej z trzech najwyższych lig. Wśród nich jest mistrz świata juniorów i uczestniczka finałowego turnieju w europejskich pucharach. Oprócz Kurka mamy sześciu zawodników, którzy zagrali w PlusLidze i jedną zawodniczkę z francuskiej ekstraklasy.

Więcej…

 

http://th.interia.pl/51,b2f6e425d2014933/bartosz_kurek130_kadra.jpegBartosz Kurek

Postanowiliśmy przypomnieć sylwetki naszych absolwentów, którzy zostali siatkarzami. W pierwszej części przedstawiamy karierę najsłynniejszego naszego absolwenta, jakim jest Bartosz Kurek. Poniżej jego dotychczasowa kariera i największe sukcesy. Przeczytacie też, jaką błędną informację podaje Wikipedia na temat jego pierwszych kroków sportowych, które stawiał w naszej szkole.

Bartosz Kurek, to jeden z najlepszych siatkarzy świata. W 2005 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy kadetów. Pomimo 16 lat był już wtedy zawodnikiem PlusLigi. Grał w zespole AZS PWSZ Nysa, gdzie wychodził na parkiet wraz ze swoim ojcem – Adamem. Był wtedy zbyt młodym zawodnikiem, żeby uratować nyski klub przed spadkiem, który do dziś już do PlusLigi nie wrócił.

Więcej…

 

KUBA PASJONAT - absolwent SP 3 w Nysie

Jakub J.J. Woźniak – autor trzech książek na temat komunikacji marketingowej, specjalista od języka perswazji. Doradza firmom z całej Polski, jak skutecznie komunikować się z rynkiem.

Zaczynał od gazetki "Szkolne co nieco" w naszej szkole, którą rozwijał wraz z innymi uczniami pod czujnym okiem polonistki pani Wioletty Zatylnej.

Dziś ma na koncie nie tylko książki, ale także współpracę przy tworzeniu scenariuszy dla spotów telewizyjnych oraz radiowych, jak również publikacje w czasopismach ogólnopolskich.

Oto jak Kuba z właściwą sobie skromnością i sporą dozą autoironii scharakteryzował „siebie samego dla potomności”…

Więcej…

 

Mikołajkowy prezent

Mikołajkowy prezent uczniom dwóch klas V Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie sprawił trener Stali Nysa, Krzysztof Wójcik, który przyszedł na spotkanie z nimi i przyprowadził ze sobą 8 zawodników. Na wstępie zapoznano uczniów z osiągnięciami Krzysztofa Wójcika i Jarosława Stancelewskiego. Następnie swoich zawodników przedstawił trener Wójcik.

Więcej…

 

Bartosz Kurek - absolwent SP 3

w Nysie

W czasie ferii dowiedzieliśmy się, że nasz absolwent Bartosz Kurek zajął II miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku 2011. Przegrał tylko z Justyną Kowalczyk. Pokonał natomiast takie sławy, jak np. Adam Małysz, Agnieszka Radwańska i Robert Lewandowski. Nigdy jeszcze żaden siatkarz nie był tak wysoko w tym najbardziej prestiżowym plebiscycie. Cieszy nas to tym bardziej, że do 2001 roku uczył się on w naszej szkole.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 618 gości