Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Projekty eTwinning 2019/2020

1.    „Zagrajmy w kropki, czyli Dot Day 19” – projekt realizowany przez świetlicę, klasę 2c, 3b oraz 5c. Uczniowie słuchali bajki Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka”, tworzyli obrazy z kropek oraz bawili się aplikacją Quiver.

Projekt został nagrodzony Krajową Odznaką Jakości.

Nauczyciel realizujący: Anna Chwistek, Lucyna Furdykoń, Małgorzata Kulpa, Agnieszka Siwy

2.    „The Tale of My Town” – project realizowany z klasą 3b, w którym uczniowie poznają zabytki i historię Nysy, wysyłają pocztówki do partnerów oraz tworzą wraz z partnerami nowe miasto. W ramach projektu uczniowie odwiedzili burmistrza Nysy, Pana Kordiana Kolbiarza.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa, Lucyna Furdykoń

3.    „Follow the Little Prince” – projekt realizowany z klasą 3b. Uczniowie poznają historię bohatera książki Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa, Lucyna Furdykoń

4.    „Fairy Garden” – projekt realizowany z klasą 1b. W projekcie uczniowie tworzą ogród wróżek i poznają ich życie i zwyczaje.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa, Jolanta Bury

 

 

Projekty eTwinning 2018/2019

1.    „Dot Day, czyli Dzień Kropki 2018” – Projekt zrealizowany klasie 3B. Dzieci ćwiczyły kodowanie i odkodowywanie wiadomości i obrazków.

Nauczyciel realizujący: Lucyna Furdykoń

2.    From Poland to Stars – projekt, w którym partnerzy projektu prezentowali różne aktywności, które udało się wykonać z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła prezentowała grę miejską, którą organizowaliśmy dla szkół podstawowych naszej gminy.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa

3.    Be sporty - be healthy – Projekt, w którym uczniowie uczyli się o zdrowym trybie życia, żywieniu i różnych formach aktywnego spędzania czasu.

Nauczyciel realizujący: Agnieszka Siwy, Beata Zdobylak-Zabłotni

4.    My beloved city – projekt realizowany jako innowacja z klasą 2a i 3a. Uczniowie poznawali zabytki Nysy i uczyli się angielskich słów związanych z zabytkami i miejscami w mieście.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa

5.    Shapes –projekt realizowany jako innowacja z klasą 2a i 3a. Uczniowie poznawali różne kształty w języku angielskim i tworzyły obrazy z wykorzystaniem kształtów.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa

6.    The job of my dream” - projekt realizowany jako innowacja z klasą 2a i 3a. Uczniowie poznawali słownictwo związane z różnymi zawodami, prezentowali zawody swoich rodziców, dowiadywali się jakie cechy są potrzebne w danych zawodach oraz jakie wymagania są stawiane. Uczniowie tworzyli zawody jakie będą istniały w przyszłości oraz wybierały swój własny zawód.

Projekt został nagrodzony Krajową Odznaką Jakości oraz Europejską Odznaką Jakości.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa

 

 

Projekty eTwinning 2017/2018

1. „Dot Day, czyli Dzień Kropki 2017” – Projekt zrealizowany 23.09.2017 roku w świetlicy szkolnej. Dzieci poznawały alfabet Braille’a, zapisywały swoje imiona i kodowały sekretne wiadomości dla innych dzieci.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa

Projekt został nagrodzony odznaką jakości eTwinning „Quality Label”.

2. „Zdrowie na talerzu” – projekt realizowany w klasie 3c. Celem projektu jest kształtowanie u uczniów nawyków zdrowego żywienia.

Nauczyciel realizujący: Renata Podolak

3. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - projekt realizowany w klasie 1b. Projekt polega na zainteresowaniu swoim miastem współpartnera w projekcie.

Nauczyciel realizujący: Lucyna Furdykoń

4. „Where is the love” - projekt realizowany z okazji Walentynek, aby szerzyć miłość i dobroć i przekazywanie dobrej energii wszystkim ludziom na świecie.

Nauczyciel realizujący: Małgorzata Kulpa

 

 

Projekty eTwinning 2016/2017

1. „A year to meet each other” - projekt realizowany w klasie 2c. W czasie trwania projektu uczniowie robili plakaty i kręcili filmiki, w których opisywali Nysę, naszą szkołę oraz przybliżali krajom partnerskim kulturę i kuchnię polską.

2. Kartka z życzeniami świątecznymi dla Królowej Elżbiety II

Nauczyciele realizujący: Małgorzata Kulpa i Renata Podolak

 

Tydzień Edukacji Globalnej

W ramach projektu eTwinning uczniowie klasy 2c wzięli udział w europejskiej akcji Global Education Week (Tydzień Edukacji Globalnej), który miał miejsce w dniach 14-20.11.2016r. Jest to już XVIII edycji tej akcji, w ramach której organizowane jest wiele wydarzeń  mających na celu zwrócenie uwagi na problemy współczesnego świata i uwrażliwienie młodych ludzi na nie.

Więcej…

 

Udział w europejskim programie eTwinning

Od września 2016r., nasza szkoła bierze udział w europejskim programie eTwinning. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich oraz łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 625 gości