Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 marca 2019 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz drugi organizuje Dzień Nowych Technologii w Edukacji (DNTE). Ideą wydarzenia jest popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza szkołą. DNTE jest objęty patronatem European Schoolnet. Nasza szkoła również włącza się realizację wydarzenia i proponuje  uczniom szereg działań:
- dla wszystkich klas I - III zajęcia z wykorzystaniem tablic multimedialnych, projekcje filmów dla dzieci, gry i zabawy edukacyjne;
- dla zaproszonych z Przedszkola nr 12 grup dzieci w wieku przedszkolnym: gry i zabawy z językiem angielski i językiem polskim z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz materiału audiowizualnego i platformy Learning Apps;

Więcej…

 

XIX Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

"Wszystko jest poezją" napisał Edward Stachura. Prawdę zawartą w tych słowach z pewnością odnaleźli uczestnicy oraz publiczność XIX Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w poezji". Wśród radosnej, wiosennej dekoracji płynęły słowa wierszy nyskich twórców w wykonaniu uczniów klas IV-VIII. Jak co roku poziom recytacji był niezwykle wysoki, a jury w składzie: pani Iwona Gajderowicz-Brach, pani Renata Gajos-Mangold, pan Witold Hreczaniuk i pan Jerzy Stasiewicz miało niełatwy orzech do zgryzienia podczas oceny tych występów.

Więcej…

 

Opolska Kampania Edukacyjna pod hasłem „Przyhamuj, życie przed Tobą”

Opolska Kampania Edukacyjna pod hasłem „Przyhamuj, życie przed Tobą” to cykl działań zapoczątkowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty, których  celem jest uświadomienie zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi, uwrażliwienie na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe zachowania kierowców, zwłaszcza w kontekście prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

Więcej…

 

V miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Chemiczny "Chemiczna Głowa"

13 marca 2019roku  trzyosobowa drużyna uczniowska w składzie:

Małecki Miłosz, Kret Jakub, Zbylut Michał

reprezentowała naszą szkołę w  VIII edycji  międzyszkolnego konkursu  „Chemiczna Głowa”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu, a honorowy patronat nad konkursem objęła Grupa Azoty ZAK S.A. , Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. ”

W zmaganiach na wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu  chemii (konkurs był dwuetapowy- część pisemna oraz laboratoryjna) – wzięło udział 27 trzyosobowych zespołów uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych  z całego regionu.

Mimo dużej konkurencji, naszej drużynie udało się zająć V miejsce.

Więcej…

 

ODKRYWCY TRÓJKI - DNI OTWARTE 2019

Dzisiejszego dnia otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla bardzo oczekiwanych gości. W szkolnych murach gościliśmy przyszłych uczniów oraz ich rodziców. Miło nam poinformować, że chętnych do zwiedzenia szkoły nie brakowało i młodzi ODKRYWCY TRÓJKI wyszli z naszych progów zadowoleni.

Więcej…

 

Konkurs Recytatorski "Jugend trägt Gedichte vor"

16 lutego 2019r. odbyły się w Białej Nyskiej gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Jugend trägt Gedichte vor". Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć! Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Kret, Michalina Kuchta, Joanna Lewandowska, Klaudia Gontarz oraz Mateusz Jończy- wielkie brawa dla Was wszystkich!!! Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Moniki Baj, cudownej nauczycielki języka niemieckiego - tak donosi fb.

Kolejny etap eliminacji już w marcu- trzymajcie kciuki za Klaudię i Mateusza :)

 

Problem zanieczyszczonego powietrza!

Uczniowie SP3 w Nysie w szczególny sposób chcieliby zwrócić uwagę na narastający problem zanieczyszczonego powietrza. Czy można wyrazić więcej bez słów? Filmik inspirowany kampanią medialną zainicjowaną przez Walk Creative i Global Compact Network Poland. (zobacz film)

Więcej…

 

KĄCIK KULTUROWY

Nyski Dom Kultury zaprasza do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Więcej informacji na temat repertuaru  na stronie NDK.

Więcej…

 

Jakie powinny być dobre Jasełka?

Klasyczni bohaterowie, odrobina nowoczesności, sporo humoru, utalentowani aktorzy, kolorowe stroje, czarująca muzyka kolęd, zimowy czas i dużo dobrej zabawy.
Wczorajsze widowisko na deskach Nyskiego Domu Kultury, przygotowane przez  klasę IIB oraz Ic, Ia  miało to wszystko!
Uczniowie i Panie Lucyna Furdykoń, Agnieszka Siwy, Jagoda Marfiany i Renata Meres dołożyli wiele starań i poświęcili dużo czasu, by podzielić się z nami niekonwencjonalnym spojrzeniem  na dobrze wszystkim znane wydarzenia Narodzin  Jezusa, dzieląc się nie tylko historią, lecz również dobrym nastrojem i Świąteczną Magią.

Więcej…

 

 

"Białe opłatki, białe stoły,

Świeżych choinek las...

Doprawdy mogą dziś anioły

Zagościć pośród nas."

Anielskich włosów na choince, anielskiej cierpliwości w sercu, anielskich chórów przy kolędzie,

anielskiego spokoju w życiu, anielskiej dobroci ze strony bliźnich, anielskich skrzydeł,

aby wzlecieć... Oby zawsze i wszędzie było nam jak w niebie.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzą Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

Przerwa świąteczna potrwa od 24 grudnia do 1 stycznia. W tych dniach mamy wolne! Świętujemy!
 

JASEŁKA 2018

"Bo choć nam czasem mylą się drogi, to miłosierny nasz Pan ubogi. To bajka tylko, lecz w życiu trzeba ze wszystkich sił swych chcieć wejść do nieba". Takim morałem zakończyły się dzisiaj w naszej szkole Jasełka, które przygotowały klasy 2b i 1c.

Zapraszamy całą społeczność szkolną na JASEŁKA w wykonaniu tych klas do Nyskiego Domu Kultury, 8 stycznia 2018r. na godz. 17.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy całe rodzinny :)

Więcej…

 

Informacja

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły w sprawie organizacji roku szkolnego oraz na podstawie uzgodnień z organem prowadzącym szkoły i placówki oświatowe w Nysie, w czasie dni wolnych od zajęć,  dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu i których  oboje rodzice pracują (należy złożyć pisemną deklarację), będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze w następujących szkołach podstawowych w Nysie:

24 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 1 - w godz.  7.00 - 14.00

27 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 5 - w godz.  7.00 - 16.00

28 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 5 - w godz.  7.00 - 16.00

31 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 3 - w godz. 7.00 - 14.00

Deklarację można składać w sekretariacie szkoły do dnia 20.12.2018r.

 

KONKURS "OPIEKUN RODZINNY – BOHATER, KTÓREMU MOGĘ POMÓC"

Ogólnopolski konkurs społeczno-edukacyjny dla uczniów klas IV –VIII oraz III klasy gimnazjum. „Opiekun rodzinny – nie musi być sam” to hasło kampanii społecznej Fundacji Hospicyjnej, organizowanej już po raz trzeci w celu zwrócenia uwagi na potrzebę wsparcia osób opiekujących się swoimi bliskimi w domach.

Więcej…

 

Bal na Olimpie 2018

Jak co roku, w naszej szkole pod koniec listopada opanowuje nas mitologiczny szał. Klasy V przygotowują swoje prezentacje mitycznych bogów, bogiń, nimf i herosów. Wszyscy pracują nad kostiumami, a rodzice przygotowują dekoracje dla występujących artystów.

Wreszcie nadchodzi dzień prezentacji. W tym roku mitologiczne zmagania odbyły się 28 listopada. Wszyscy zaprezentowali się „bosko”, a oklaskujący widzowie mieli wiele radości słuchając niektórych przemówień. Stroje dodawały naszym aktorom  „olimpijskiego” uroku i czaru. Po prezentacjach mieliśmy czas na „niebiańską ucztę” oraz nieco bardziej rytmiczne ćwiczenia przy muzyce. Bawiliśmy się, jak na bogów przystało.

Więcej…

 

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Buntowniczki”

5 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Buntowniczki”. Miło nam poinformować, że aż dwie osoby z naszej szkoły zdobyły nagrody w tym konkursie.

Julka Dereń z klasy 8b zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym, a Zuzia Kołodziej z klasy 7a zajęła II miejsce w konkursie literackim!

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 660 gości