Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

8-klasiści!!

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 będą pojawiały się nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, o godzinie 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy 16 marca na stronę CKE. (zobacz)

 

 

Zasady przyjmowania dzieci do klasy pierwszej tutejszej szkoły na rok szkolny 2020/2021

KOMUNIKAT

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną i w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażeniem się koronawirusem bardzo prosimy o składnie wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych w formie elektronicznej. Skany lub fotografie dokumentów należy przesłać na e-mail szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej. Dokumenty można również wrzucać do szkolnej skrzynki pocztowej umieszczonej na bramie przy wejściu do szkoły.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie ogłasza zasady przyjmowania dzieci do klasy pierwszej tutejszej szkoły na rok szkolny 2020/2021.

1. Zarządzenie Burmistrza Nysy w sprawie rekrutacji (załącznik nr 3)

2. Zgłoszenie do szkoły dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły        (załącznik nr 1)
3. Zgłoszenie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły (załącznik nr 2)

 

W związku z epidemią koronowirusa od poniedziałku 16.03.2020r. nasza szkoła będzie zamknięta dla interesantów do odwołania.
Sprawy można załatwiać zdalnie poprzez:
- pocztę elektroniczną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- dziennik elektroniczny
- telefonicznie: 774332261 lub 603 081 272
W sprawach szczególnie pilnych w celu ich załatwienia proszę umawiać się telefonicznie.

Dyrektor szkoły
Maria Wiercigroch

 

Propozycja internetowych zasobów edukacyjnych dla naszych uczniów na czas zawieszenia zajęć.

Drodzy uczniowie od 16 marca szkoły będą zamknięte. W tym czasie pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe), przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki, odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w  szkole. Przeczytacie ulubioną książkę, spróbujcie uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijajcie kompetencje.
Skorzystajcie przy tym z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez waszych nauczycieli wysyłanych za pośrednictwem e-dziennika. Polecamy Wam również kilka kanałów edukacyjnych i naukowych, które przydadzą się w nauce:

Akademia Khana pomoże w nauce matematyki i fizyki

https://liblink.pl/zZovomAleT

Uniwersytet Dzieci

https://liblink.pl/8Rs5D4khUL

Pi-stacja Matematyka – to kanał prezentujący wideo lekcje z matematyki

https://liblink.pl/gNVOVQQSgg

Pan Belfer – pomoże rozwiązać problemy z chemią

https://liblink.pl/ViCgVTWQV3

Platforma MiGRA

https://dlaucznia.migra.pl/teraz-bajty.-informatyka-dla-szkoly-podstawowej.-klasa-v/

Więcej…

 

Informacja o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, informuję o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole od 12 do 25 marca br.

W dniach 12 i 13 marca br. w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu. Od poniedziałku, 16 marca br. szkoła, boisko oraz plac zabaw zostają zamknięte!

Drogi Rodzicu:

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie e-podręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

Więcej…

 

KOMUNIKAT

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej

oraz mając na uwadze panującą sytuację spowodowaną koronawirusem,

podjęłam decyzję o odwołaniu Dni Otwartych w naszej szkole

w dniu 14.03.2020r.

Dyrektor szkoły

Maria Wiercigroch

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI     W SP3

W dniu 14 marca 2020r. w godz. 10.00-12.00 wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami zapraszamy do naszej szkoły na Dzień Otwartych Drzwi. Zachęcamy do obejrzenia sal lekcyjnych i szkolnego zaplecza, wzięcia udziału w zajęciach otwartych, porozmawiania z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami uczniów naszej szkoły.

W NASZEJ SZKOLE KAŻDY UCZEŃ JEST WYJĄTKOWY! PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!

 

 

 

Więcej…

 

SZKOLNA STOŁÓWKA PO REWOLUCJACH :)

Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych oraz wychodzących naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, posiłki oferowane przez szkolną kuchnię przygotowywane są w oparciu o wytyczne określone w  projekcie ustawy Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. Dania główne to potrawy przygotowywane ze świeżych produktów (mięso, warzywa, owoce). Większość potraw przygotowana jest "na parze", w piecu konwekcyjno-parowym, duszone i gotowane, z mała zawartością cukru, soli i tłuszczów rafinowanych, ograniczanych w zbiorowym żywieniu dzieci i młodzieży. Zupy przygotowywane są ze świeżych warzyw, suszonych i świeżych ziół oraz zieleniny, bez domieszek środków ulepszających smak. Ręcznie wykonywane są również potrawy mączne tj.: pierogi, naleśniki, kluseczki, gołąbki czy desery.

Było smacznie, ale teraz jest smacznie, kolorowo i radośnie!!!

Po feriach panie przygotowujące posiłki dla naszych dzieci postanowiły wprowadzić kilka zmian, które uczniowie szybko dostrzegli. Potrawy wręcz je się oczami. Jest kolorowo, ładnie podane i przyozdobione. Uczniowie docenili zmianę jadłospisu. Warzywa i mięsa gotowane lub duszone na parze. Dużo soków i musów owocowych. Dbają o to, żeby zawsze były świeże owoce.

Sami zobaczcie:

Więcej…

 

SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY "Odyseja Umysłu"

29 lutego szkolna drużyna "Odysei Umysłu" wzięła udział w etapie regionalnym we Wrocławiu i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego w Gdyni. Odyseja Umysłu to program edukacyjny stworzony w 1978 przez C. Samuela Micklusa, a organizowany przez fundację Odyssey of the Mind mający na celu rozwijanie zdolności twórczych i zachęcanie do kreatywnego rozwiązywania problemów.

Drużyna w składzie: Zuzanna Kołodziej i Joanna Lewandowska z klasy 8b, oraz Kacper Majkut, Anna Wierzchowiec, Małgorzata Nosal, Marceli Siwecki i Jakub Murzyniak  z klasy 6c motywowana przez trenerów Aleksandrę Kołodziej i Monikę Prochownik

Więcej…

 

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
• codziennie mierzyć temperaturę ciała
• wrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

Więcej…

 

UWAGA!
Od poniedziałku (23.12.2019r.) do poniedziałku (6.01.2020r.) trwa przerwa świąteczna!

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły w sprawie organizacji roku szkolnego oraz na podstawie uzgodnień z organem prowadzącym szkoły i placówki oświatowe w Nysie, w czasie dni wolnych od zajęć,  dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu (i których  oboje rodzice pracują), będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze w następujących szkołach podstawowych w Nysie:

23 XII 2019 r. - Szkoła Podstawowa nr 2 - w godz. 7.00 - 16.00

24 XII 2019 r. - Szkoła Podstawowa nr 2 - w godz. 7.00 - 14.00

27 XII 2019r. - Szkoła Podstawowa nr 1 - w godz. 7.00 - 16.00

30 XII 2019r. - Szkoła Podstawowa nr 3 - w godz. 7.00 - 16.00

31 XII 2019r. - Szkoła Podstawowa nr 3 - w godz. 7.00 - 14.00

2 I 2020r. - Szkoła Podstawowa nr 5 - w godz. 7.00 - 16.00 (dla uczniów SP3 dyżur pełni również nasza szkoła)

3 I 2020r. - Szkoła Podstawowa nr 5 - w godz. 7.00 - 16.00 (dla uczniów SP3 dyżur pełni również nasza szkoła)

 

"Jeszcze trzeba sianko na stół

Wolne krzesło, wolne nakrycie.

Ten opłatek przełamać na pół

Tak z bliskimi dzieli się życie.

A zza ściany słychać śpiewanie

A za ścianą głos się rozchodzi,

Że z Dzieciątkiem w lichej stajence

I dla ciebie Nadzieja się rodzi..."

Niech święta Bożego Narodzenia otulą Was ciepłem, radością, magicznym klimatem, po prostu niech będą wyjątkowe.

Oby w Nowym Roku nie zabrakło Wam zaufania do ludzi, wiary w lepsze jutro i pewności, że zawsze, każdego dnia "rodzi się Nadzieja".

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły radosnych świąt życzy Dyrekcja Szkoły

 

 

POMAGAMY!!!

Łzy wzruszenia i szeroki uśmiech na widok pięknych paczek, które zostały przekazane rodzinie poszkodowanej w pożarze w Nadziejowie, niech będą najlepszą motywacją do pomagania. W imieniu obdarowanych, dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów i prezentów.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

 

Jasełka

Reżyseria, scenariusz i oprawa muzyczna: Zuzanna Kołodziej

Aktorzy: uczniowie klasy 8b oraz Jakub Jabłoński z klasy 7a

Chórek: uczniowie uczęszczający na koło wokalne

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 8b wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli.

Więcej…

 

Podsumowanie międzyszkolnego programu promującego zdrowy styl życia "Żyj zdrowo, baw się na sportowo".

29 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie programu "Żyj zdrowo, baw się na sportowo", który sfinansowany był z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Nysa. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: pani Małgorzata Leśniewska - z-ca dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty, pani Katarzyna Godyń - z-ca Naczelnika Wydziału Rozwoju Polityki Społecznej oraz dyrektorzy szkół Gminy Nysy.
A oto zwycięzcy w klasyfikacji generalnej:

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie

II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie

III miejsce- Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie

Więcej…

 

BAL NA OLIMPIE

Dnia 27 listopada, w godzinach popołudniowych, odbył się w naszej szkole zjazd bogów, bogiń i herosów greckich. W te role wcielili się uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami, a za Olimp posłużyła pięknie przystrojona przez rodziców sala gimnastyczna. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już od początku. października, czytając na lekcjach języka polskiego mity greckie, pracując metodą projektu nad plakatami i zaproszeniami na bal. To wielkie wydarzenie zgromadziło sporą publiczność, która nie szczędziła oklasków dla prezentacji ponad stu uczniów. Piątoklasiści stanęli na wysokości zadania i każdy był przebrany za postać, którą wylosował. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i oczywiście zabawę taneczną. Bal na Olimpie z pewnością na długo zapadnie w pamięć jego uczestnikom.

 

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, podczas którego wspólnie odśpiewano hymn, a laureaci szkolnego konkursu "Pieśni i Poezji Patriotycznej" wykonywali wybrane przez siebie utwory. Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody.


Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 712 gości