Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

SZKOLENIE  dla rodziców z usługi TEAMS

Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na szkolenie z zakresu usługi Teams - praca zdalna. Szkolenie odbędzie się w czwartek 8.10.2020r. o godz. 19.30.W dniu szkolenia za pomocą e-dziennika zostanie Państwu udostępniony link do szkolenia. Koszt szkolenia opłaca Rada Rodziców, która zaprasza wszystkich do skorzystania z takiej formy doskonalenia.

 

Smacznie! Zdrowo! Kolorowo!

Kochani, z radością i dumą zapraszamy do szkolnej stołówki na pyszne, pożywne i zdrowe posiłki. Nasze panie kucharki to mistrzynie sztuki kulinarnej, które dbają o to, by dania były zbilansowane, pozbawione nadmiernej ilości cukru i soli oraz innych niezdrowych składników. Potrawy są  gotowane i duszone, uzupełnione dużą ilością świeżych warzyw i owoców, zawsze atrakcyjnie podane. Wzbogacone o wiedzę i doświadczenie pań pracujących w kuchni, przygotowywane z sercem i zasługujące na co najmniej jedną gwiazdkę Michelina (a może i dwie). Zadowoleni i nakarmieni uczniowie, którzy już korzystają z naszej stołówki są dla nas najlepszą rekomendacją. A więc... Nie zwlekając ani chwili dłużej, zapiszcie rodzice swe pociechy na smakowite i zdrowe obiadki!

 

 

7 października 2020r. - TRZECI DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

Dzisiejszy dzień możemy śmiało nazwać turystyczno-tanecznym. Podczas pierwszej, porannej konferencji omówiliśmy cele i plany. Uczniowie ukraińscy na podstawie filmów i prezentacji zrobionych przez siebie przekonywali nas, że warto na Ukrainę pojechać. W swoich prezentacjach skupili się głównie na wodach – rzekach i jeziorach. Poznaliśmy Dniepr, Prypeć i Desnę. Przekonaliśmy się jak piękne są ukraińskie jeziora. Uczniowie opowiadali, jak często jeżdżą pod namioty nad rzekami i jeziorami i jak miło spędzają tam czas.

My podzieliliśmy się informacjami o atrakcyjnych miejscach w Polsce. W czasie kolejnej wideokonferencji większość naszych ukraińskich kolegów mówiła, że najbardziej chciałaby pojechać nad Bałtyk oraz zwiedzić Zakopane.

Więcej…

 

6 października 2020r. - DRUGI DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

W drugim dniu działań projektu „chwaliliśmy się” naszymi symbolami narodowymi. Przedstawiliśmy nasz hymn, godło i flagę. Poznaliśmy też symbole narodowe Ukrainy – dowiedzieliśmy się na przykład, że kolor żółty na fladze ukraińskiej symbolizuję zboże, a niebieski niebo. Uczniowie ukraińscy zgodnie twierdzą, że ojczyzna jest dla nich najważniejsza.

Polscy uczestnicy projektu wykonali dekoracje sali symbolami ukraińskimi, a uczniowie ukraińscy symbolami polskimi. Wysłuchaliśmy hymnów obu krajów i porozmawialiśmy, jakie uczucia w nas wzbudzają.

Więcej…

 

5 października 2020r. - PIERWSZY DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

Dzisiejszy, pierwszy dzień działań projektowy, przebiegał pod hasłem „Poznajemy siebie, swoje szkoły i miasta”. Uczniowie szkół z Kołomyi i Nysy wspólnie w czasie wideokonferencji przedstawiali się, opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach i rodzinach. Przedstawiali wzajemnie tradycje w swoich domach.

Na podstawie filmów i prezentacji opowiadali o szkołach, znajdowali różnice i podobieństwa. Porównywali również swoje miasta. Kołomyja jest pięknym miastem i wszyscy uczestnicy mają nadzieję, że pewnego dnia będą mogli ją zobaczyć. Zaprosiliśmy uczniów i opiekunów ukraińskich do Nysy, przedstawiając jej piękno i atrakcje.

Więcej…

 

Projekt polsko-ukraiński "DRZEWA DIALOGU"

W dniach od 1 sierpnia do 31 października 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie realizowany jest projekt „Drzewa dialogu”. Projekt ten finansowany jest ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. W całym kraju dofinansowanie uzyskało tylko 41 instytucji, a w województwie opolskim tylko nasza szkoła.

Partnerem w projekcie jest Kolomyiska Himnazja nomer 7 w Kołomyi (Ukraina), z którą Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie współpracuje od 5 lat. Celem projektu jest nawiązanie międzykulturowego dialogu i poszerzenie wiedzy uczestników o swoich krajach, ich kulturze, historii, zwyczajach, geografii, symbolach narodowych itp. Ze względu na pandemię COVID-19, która uniemożliwiła wizyty uczniów, projekt zostanie zrealizowany w przestrzeni wirtualnej.

Więcej…

 

DZIEŃ PUSTEJ KLASY

W piątek 25 września 2020r. mimo mało sprzyjającej aury, cała społeczność Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie opuściła sale lekcyjne i żwawo wyruszyła w teren! Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie. A oto nasze twórcze i ambitne poczynania...

 

 

 

Dzień Sybiraka

Dzień Sybiraka to bardzo ważne święto dla całej społeczności naszej szkoły. Co roku gościmy u nas przedstawicieli Związku Sybiraków, z którymi jesteśmy serdecznie zaprzyjaźnieni. Zawsze wraz z nimi żegnamy rok szkolny, podsumowując całoroczną współpracę. Nie mogło więc nas zabraknąć na najważniejszej dla Sybiraków uroczystości obchodzonej we wrześniu w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na nasz kraj.

Więcej…

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW!

Zapraszamy serdecznie rodziców naszych uczniów na zebrania otwierające nowy rok szkolny. Podczas spotkań wychowawcy klas będą poruszać wiele kwestii związanych z życiem szkoły. Zebrania będą odbywać się według poniższego harmonogramu.

Liczymy na Państwa obecność i współpracę.

Więcej…

 

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak

 

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok szkolny, bardzo nietypowy, a przy tym też wyczekiwany. Staraliśmy się dobrze przygotować szkołę do przyjęcia uczniów, w tym zapewnić wszystkim bezpieczne warunki nauki i pracy. Będziemy dążyć do tego, by dzieci odczuły radość z powrotu do szkoły, poznawania nowych obszarów wiedzy, przebywania wśród rówieśników, by znów odżyły ich dobre relacje.  Wprowadziliśmy nowe rozwiązania organizacyjne, szereg procedur bezpieczeństwa, ale też wiele ograniczeń, np. przez jakiś czas nie będą organizowane wycieczki oraz imprezy ogólnoszkolne. W szkole, tylko w wyjątkowych sytuacjach, będą mogli przebywać rodzice. Ale znów uruchamiamy stołówkę szkolną, bibliotekę i świetlicę, zapewniamy wsparcie nie tylko wychowawców, ale także pedagoga szkolnego i psychologa. Realizować będziemy programy dające naszym uczniom zarówno kompetencje naukowe, jak i społeczne.

Więcej…

 

INFORMACJA - OBIADY!

Drodzy Rodzice

Informujemy, że od dnia 4 stycznia 2021r. będzie można pobrać w sekretariacie szkoły i podpisać umowę na korzystanie przez ucznia ze świadczeń stołówki szkolnej. Umowa dostępna jest również w wersji elektronicznej na szkolnej stronie internetowej w zakładce STOŁÓWKA.

Umowy zawarte od stycznia 2021r. ważne są do końca grudnia 2021r.!

W razie rezygnacji z korzystania przez ucznia ze świadczeń stołówki szkolnej, przypominamy o konieczności złożenia pisemnej rezygnacji. Brak oświadczenia spowoduje dalsze naliczanie opłat za posiłki.

Wszelkie informacje dotyczące obiadów udzielane są pod nr telefonu kom. 603 066 685.

 

 

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie w czasie epidemii

Wariant A – tradycyjna forma kształcenia (pobierz)

Oświadczenie (pobierz)

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - informacja

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole odbędzie się 01 września według przedstawionego poniżej harmonogramu. Rodziców i uczniów klas pierwszych w wyznaczonych godzinach  zapraszamy na salę gimnastyczną (wejście do strony parkingu/łącznik).

Uczniowie pozostałych klas spotykają się w tym dniu z wychowawcami w wyznaczonych salach zgodnie z załączonym harmonogramem.

W tym dniu wszyscy uczniowie będą odbierali pakiety z podręcznikami, dlatego należy zaopatrzyć się w plecak. Proszę również przynieść ze sobą długopis.

Więcej…

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W NYSIE

NA ROK SZKOLNY 2020/2021 (pobierz)

 

~~WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW~~

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 579 gości