Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Stypendium Burmistrza Nysy za osiągnięcia artystyczne

Przedstawiamy Wam stypendystę Burmistrza Nysy: Tomka Husaka, ucznia klasy 3a, który otrzymał stypendium za swoje osiągnięcia artystyczne.

Gratulujemy!!

 

 

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego

Serdecznie gratulujemy pani wicedyrektor Agnieszce Kret przyznania Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, będące istotnym i cennym wkładem w upowszechnianie i rozwój edukacji na Śląsku Opolskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

WF online z Mistrzynią Moniką Pyrek

Sport ma super moce. Każdy może z nich korzystać i czerpać na maxa! To bardzo istotne, szczególnie w czasie pandemii. Kolejne tygodnie zdalnego nauczania są wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Była lekkoatletka, Monika Pyrek, przychodzi z pomocą – regularnie motywuje i zachęca do aktywności, a dzisiaj zadebiutowała w roli prowadzącej WF ONLINE!

Lekcja WF ONLINE to nagroda dla 10 nagrodzonych szkół z konkursu „wygraj WF ONLINE z Moniką Pyrek”. Konkurs polegał na prezentacji WF-u w formie zdalnej. Wybór 10 szkół był nie lada wyzwaniem, ale się udało.

7 grudnia blisko 300 uczniów ćwiczyło razem z byłą tyczkarką! W tym klasa 3a pani Renaty Meres, która znalazła się w gronie nagrodzonych.

Więcej…

 

BACZNOŚĆ! DO HYMNU PAŃSTWOWEGO!

Taka komenda rozbrzmiała w naszej szkole 10.11. punktualnie o godz. 11.11, by po raz kolejny słowami i dźwiękami „Mazurka Dąbrowskiego”uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Kolejna edycja akcji MEN „Szkoła do hymnu” odbyła się tym razem w niecodziennych okolicznościach. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii spotkaliśmy się on-line. Jedynie niewielka grupka uczniów odśpiewała hymn w murach szkoły. W zbiorowym śpiewaniu uczniom towarzyszyły całe rodziny, więc było uroczyście, podniośle i wspaniale, bo na chwilę połączyliśmy się we wspólnym szczytnym celu.

 

Słuchowisko "11 listopada..."

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. W dniu 6 listopada 2020r. zaprosiliśmy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły do wysłuchania słuchowiska "11 listopada...", które przygotowane zostało przez uczniów klasy 3a pod czujnym okiem Pani Renaty Meres oraz Pani Moniki Baj. Słuchowisko zrealizowane zostało w ramach zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. To już drugie takie przedsięwzięcie z wykorzystaniem szkolnego radiowęzła. Pierwsze odbyło się w ramach akcji "Narodowego Czytania", gdzie uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły  usłyszeli fragment dramatu J.Słowackiego pt. "Balladyna".

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA - procedury wypożyczania i zwrotu książek

Ze względu na sytuację i konieczność zachowania środków ostrożności prosimy o zapoznanie się z zasadami wypożyczania i oddawania książek, które będą obowiązywały w bibliotece.

Od 09.11.2020r. będzie można wypożyczyć książki z biblioteki po wcześniejszym ich zamówieniu, wysyłając wybrane pozycje na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Po zamówieniu książki, przyjdzie e-mail zwrotny z informacją o dacie odebrania zamówionej pozycji. Zamówione pozycje można odebrać na dyżurce szkolnej w godz. 7.00-16.00.

Zwracane książki do biblioteki muszą być opisane (należy dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia). Książka powinna być zapakowana w foliową reklamówkę lub worek.

 

Nauka zdalna od 9 listopada 2020r.

Szanowni Państwo, w okresie od 9 do 29 listopada 2020 r. wszyscy uczniowie objęci będą kształceniem na odległość. Nauka odbywać się będzie za pośrednictwem platformy Microsoft TEAMS. Koordynatorem działań w obrębie jednego oddziału jest wychowawca klasy. Nauka odbywać się będzie według dotychczasowego planu lekcji z małą korektą, która dotyczy tylko skrócenia długości dwóch przerw z 15 min. do 5 min.:

1. lekcja: 8:00 – 8:45
2. lekcja: 8:50 – 9:35
3. lekcja: 9:40 – 10:25
4. lekcja: 10:30 – 11:15
5. lekcja: 11:30 – 12:15
6. lekcja: 12:20 – 13:05
7. lekcja: 13:10 – 13:55
8. lekcja: 14:00 – 14:45

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci będą dobrze funkcjonowały w tej formie kształcenia, że odkryją tu nowe obszary oraz zdobędą nowe umiejętności.

Więcej…

 

Stypendia Burmistrza Nysy za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2019/2020

Burmistrz Nysy przyznał stypendia 39 uczniom, za osiągnięcia naukowe i za osiągnięcia sportowe. Cieszymy się bardzo, że na liście nagrodzonych są nazwiska naszych uczniów:

  • stypendia za osiągnięcia naukowe

Urszula Kocierz

Kacper Piotrowski

  • stypendia za osiągnięcia sportowe

Kamil Cichoński

Kalina Kierpacz

Oliwia Kozubska

Jakub Kurowski

Julita Płończak

Szymon Rogoziński

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

Akcji #SzkołaPamięta

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. #SzkołaPamięta to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

Więcej…

 

Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2020

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Nasza szkoła zorganizowała wydarzenie "Duży i mały odkrywca". W ramach obchodów CodeWeek 2020 klasa 3a  uczestniczyła w zajęciach, w których uczniowie programowali wykonanie zadania przez robota w grze "Lightbot",  grali w grę planszową - zaprojektowali najdłuższą trasę "Odkrywcy".

Więcej…

 

Nauka zdalna

Od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br.

Kształcenie na odległość odbywać się będzie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Zachęcamy uczniów do założenia konta, które umożliwi stały dostęp do e-dziennika i zapewni płynność dostępu do platformy TEAMS (odzyskanie hasła). W tym celu należy złożyć wniosek – druk w zakładce E-SZKOŁA/E-DZIENNIK/formularz rejestracyjny. (pobierz)

Więcej…

 

SZKOLNE ELIMINACJE DO WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH❗❗

BIOLOGIA – 13.10.2020r. (wtorek); 8 lekcja
Przewodnicząca komisji- Jolanta Sobocińska

HISTORIA – 15.10.2020r. (czwartek); 4 lekcja
Przewodniczący komisji- Krzysztof Wilk

JĘZYK POLSKI – 15.10.2020r. (czwartek); 7 lekcja
Przewodnicząca komisji- Wioletta Zatylna

JĘZYK ANGIELSKI –  16.10.2020r. (piątek); 2 lekcja
Przewodniczący komisji- Piotr Bułka

CHEMIA – 19.10.2020r. (poniedziałek); 4 lekcja
Przewodnicząca komisji- Urszula Sinicka

GEOGRAFIA –  20.10.2020r. (wtorek); 8 lekcja
Przewodniczący komisji- Tomasz Hilenbrand

MATEMATYKA – 21.10.2020r. (środa); 3 lekcja
Przewodnicząca komisji- Elżbieta Pusz

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w wybranym konkursie prosimy o zgłoszenie się do przewodniczących komisji.
Regulaminy konkursów znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu.

 

 

Projekt „Drzewa dialogu” - podsumowanie

Zakończyły się działania związane z realizacją projekt „Drzewa dialogu”. W dniach  od 5 do 9 października grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie wraz z zaprzyjaźnioną szkołą Kolomyjska Gimnasja nr 7 w Kołomyi na Ukrainie realizowała projekt „Drzewa dialogu”, który – pierwotnie zaplanowany do przeprowadzenia na terenie Ukrainy –  ze względu na panującą sytuację epidemiczną, zrealizowano w systemie zdalnym. Projekt sfinansowany został przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Przez 5 dni w obydwu szkołach powstawały materiały, prezentacje, filmy, quizy, piosenki. Podczas wideokonferencji uczestnicy projektu prezentowali swoje szkoły, miasta i ojczyzny. Omawiano symbole narodowe, tradycje i zwyczaje, atrakcje turystyczne, historię oraz życie codzienne w Polsce i na Ukrainie. Młodzież wspólnie uczyła się tańców narodowych, razem stworzyła pieśń projektową w dwóch językach, ustalała hasła i logo projektowe.


Wydarzeniem kończącym projekt było zasadzenie na terenie każdej ze szkół drzew – symboli dialogu, porozumienia i nawiązanych przyjaźni.

Podczas wideokonferencji, w obecności Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie Pana Adama Fujarczuka i jego zastępcy Pani Małgorzaty Leśniewskiej oraz władz Kołomyi: Zastępcy Burmistrza Kołomyi Pana Volodymyra Bajcana i Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Lubomyra Borduna dokonano również podsumowania całości projektu.

W ramach funduszy pozyskanych na realizację projektu szkoły zakupiły sprzęt, który pozostanie w szkołach min.: tablicę multimedialną, kamerę internetową, monitor interaktywny, laptop oraz dyski i nośniki pamięci.

Więcej…

 

9 października 2020r. - PIĄTY, ostatni DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

Ostatni dzień działań projektowych był dniem podsumowującym. Jego punktem kulminacyjnym było zasadzenie „Drzewa dialogu” – symbolu współpracy i przyjaźni polsko-ukraińskiej. Na naszym szkolnym podwórku,  w obecności dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego, pana Adama Fujarczuka i jego zastępcy, pani Małgorzaty Leśniewskiej stanęła katalpa z pamiątkowa tabliczką. W tym samym czasie „Drzewo dialogu” stanęło na podwórku szkolnym Kołomyjskiego Gimnazjum nr 7. Utrwaliliśmy oba wydarzenia w relacjach online.

Przedstawiciele Wydziału Oświaty naszego nyskiego urzędu rozmawiali następnie podczas wideokonferencji z zastępcą burmistrza Kołomyi, panem Volodymyrem Bojcanem oraz Dyrektorem Wydziału Oświaty, panem Lubomyrem Bordunem.

Więcej…

 

8 października 2020r. - CZWARTY DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

Jako „zadanie domowe” uczestnicy projektu mieli porozmawiać z rodzicami i dziadkami na temat zabaw i gier, w które bawili się w dzieciństwie i młodości. Okazało się, że niektóre z nich znane są w obu krajach. Bardzo popularna jest na przykład zabawa w chowanego czy w ciuciubabkę. Istnieją też takie gry i zabawy ukraińskie, o których nigdy nie słyszeliśmy. Uczniowie ukraińscy również nie znali niektórych naszych zabaw.

Każda z grup nakręciła filmiki przedstawiające swoje ulubione popularne zabawy i udostępnili filmiki poprzez platformę TEAMS. W ten sposób też możemy się czegoś wzajemnie uczyć. Oczywiście, działania te sprawiły wszystkim ogromną radość.

Dzisiaj stworzyliśmy też hasło projektu. Powstało ono ze skojarzeń, które mamy po kilku dniach realizacji. Uczniom projekt kojarzy się z przyjaciółmi, zabawą, fajnym spędzeniem czasu, uczeniem się, radością, tańcem, brakiem granic, tolerancją. Hasło projektu to: Uprzejmość, Kreatywność, Radość, Asertywność, Integracja, Naród, Atrakcje. Czyli UKRAINA.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości