Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Andrzejki 2018

W Polsce już od szesnastego wieku znana jest tradycja Andrzejek- magicznego wieczoru wróżb, który odsłania nam w szarej rzeczywistości rąbek tajemnicy przyszłości.
My też chcieliśmy dzisiaj doświadczyć  odrobiny tej magii, o pokaźnej porcji dobrej zabawy również nie zapominając. Nie zabrakło tanecznej zabawy, wspólnego śpiewania oraz oczywiście tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które pozwoliły na chwilę przenieść się w barwną przyszłość. Klasa 2b  stawiała buty czubkiem do drzwi i z dociekliwością ustalała jakie imię w przyszłości będą miały drugie połówki. My już wiemy jaka przyszłość nas czeka, a Wy?

Więcej…

 

Pasowanie na CZYTELNIKA

21 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na CZYTELNIKA naszej szkolnej Biblioteki.
W poczet nowych czytelników przejęto uczniów kl.1a, 1b, 1c. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”z udziałem uczniów kl. IIIB. Aktorzy w swoich kwestiach przypominali jak należy korzystać z biblioteki szkolnej i obchodzić się z wypożyczonymi w niej książkami.

Więcej…

 

Wyniki konkursu plastycznego „ Mój znak- Orzeł Biały”

W listopadzie z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości BIBLIOTEKA SZKOLNA i ŚWIETLICA SZKOLNA zorganizowały konkurs plastyczny „ Mój znak- Orzeł Biały”. Napłynęło wiele pięknych prac, wśród których wyróżniono prace w dwóch kategoriach wiekowych, starszej:

1 miejsce - Oliwia Winiarska kl.7b

2 miejsce - Kacper Górecki kl.4c

3 miejsce- Mateusz Chrobak kl.5a

Więcej…

 

Spotkanie autorskie

W dniu 19 listopada br. w naszej szkole gościliśmy pana Krzysztofa Petka – autora powieści sensacyjno – przygodowych, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania. Na spotkaniu autorskim z uczniami klas I-III promował swoją pierwszą książkę dla dzieci pt. „Amulet pecha”, a przy okazji opowiadał o przebytych podróżach i związanych z nimi doświadczeniach, które były inspiracją do napisania tej książki.

Więcej…

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Kto ty jesteś? Polak mały!"

Praca Maryli Trzeciak z klasy 5a nagrodzona w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Kto ty jesteś? Polak mały!"

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat z woj. opolskiego, a zorganizowany przez Ognisko Artystyczne w Głuchołazach. Motywem przewodnim konkursu był wiersz Władysława Bełzy, którego tytuł stanowi zarazem temat konkursu.

Więcej…

 

Warsztaty „Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać”

Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. 13 listopada uczniowie z klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Szansa dla Niewidomych z Opola. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Ilonę i Monikę w ramach projektu pt.:  „Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać”.

Więcej…

 

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018

Za nami trzy dni konkursowych zmagań w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR, którego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. W konkursie swoich sił próbowało 24 uczniów naszej szkoły z klas II – VIII. Wszystkim uczniom gratulujemy odwagi i życzymy wysokich miejsc.

Wyniki konkursu poznamy już w grudniu. Czekam z niecierpliwością!

 

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada 2018r. sztandar szkoły brał udział w uroczystych obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej. Następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikami  Józefa Piłsudskiego i Pomnikiem Patriotom Polskim.

Więcej…

 

I Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Nyskich w Strzelectwie Sportowym

11 listopada, na strzelnicy ZSO Carolinum odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Nyskich w Strzelectwie Sportowym.

Na szczycie podium indywidualnie stanęła pani Beata Zdobylak-Zabłotni, a w klasyfikacji zespołowej drużyna w składzie: Beata Zdobylak-Zabłotni, Katarzyna Michalec i Janusz Wydra zdobyła III miejsce.

Mistrzostwa zorganizowało Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Nysie.

Gratulujemy!

Więcej…

 

„Klub Młodego Programisty”

W Bastionie Królowej Jadwigi przy ul. Piastowskiej 19 powstał „Klub Młodego Programisty” – punkt warsztatowy, w którym odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania, dedykowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Do października 2020 r. w nyskim Klubie odbędzie się w sumie 260 godzin warsztatów dla ponad 2500 uczestników. Głównym założeniem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do przybliżenia nauki programowania dzieciom i rodzicom.

Więcej…

 

Biało-czerwono....

Biało-czerwono, w ciszy i zadumie, uroczyście i w rytmie radosnych piosenek - tak świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości! Najważniejszy moment obchodów nadszedł o godzinie 11.11, gdy wspólnie z całą Polską odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

Więcej…

 

"Zbliżające się Święto NiepodległościSetna rocznica powrotu Rzeczypospolitej na mapy Europy... Wyśpiewujemy radośnie szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą…”

XVI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Szkolny zespół "Dylemat" w składzie: Paulina Staliś, Zofia Szelwach, Hanna Kret, Daria Chmura i Stanisław Halikowski, opiekun zespołu pani Jagoda Marfiany - zdobył  III miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej, za piosenkę "Marsz Sybiraków". Patronat nad konkursem sprawuje Opolski Kurator Oświaty.

Więcej…

 

XIX Festiwal Pieśni Polski Niepodległej

Na XIX Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej, zespół "Dylemat" w składzie: Paulina Staliś, Zofia Szelwach, Hanna Kret, Daria Chmura i Stanisław Halikowski - zdobył wyróżnienie w kategorii zespoły za piosenkę "Marsz Sybiraków".

W kategorii solista klas I-III - I miejsce zdobył uczeń klasy 2b - Maksymilian Małecki. Maks wystąpił 10.11.2018r. w NDK  podczas Koncertu Finalistów Przeglądu i Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej oraz Przeglądu Tańca Narodowego.

Więcej…

 

Start w Mistrzostwach Świata

Dwie nasze uczennice, Kalina Kierpacz i Oliwia Kozubska, startowały w Mistrzostwach Świata w kickboxingu WTKA, które odbyły się we Włoszech. Nie tylko brały w nich udział, ale jedna z nich została mistrzynią świata, a druga wicemistrzynią. Dziewczyny zdobyły łącznie aż siedem medali.

Kalina Kierpacz wywalczyła cztery srebrne medale, a Oliwia Kozubska trzy różne, czyli po jednym złotym, srebrnym i brązowym.

Trenerem dziewczynek jest Przemek Kierpacz, który na tych samych mistrzostwach wywalczył złoty medal. Pan Kierpacz jest absolwentem naszej szkoły. Dziewczyny są obecnie uczennicami klasy III a. Cała nasza medalowa ekipa zapowiada dalszą ciężką pracę.

Jesteśmy z nich dumni i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

 

TEJ ŚMIERCI MOŻNA BYŁO UNIKNĄĆ!

Termin: Sobota (10 listopada)
Godzina: 12.00 - 14.00
Start: ulica Armii Krajowej 11, przed Komendą Powiatową Policji w Nysie

Nieuzasadniona śmierć 22 - letniego Maćka - mieszkańca Nysy, która nie może pozostać bez echa, skłoniła Stowarzyszenie I Love Nysa do działań.
W związku z tym organizowany jest marsz #stop_przemocy_w_nysie. Solidarnie z mieszkańcami chcemy pokazać, że pragniemy bezpiecznej Nysy dla wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych i kategorycznie nie zgadzamy się na działania cechujące się agresją i przemocą.
Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie I Love Nysa.
Wydarzenie odbywa się we współpracy z Fundacja Emspl-Grupa ICE NYSA oraz Samorząd Studencki PWSZ w Nysie.
Udział w marszu potwierdzili Poseł Rajmund Miller, Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy, starosta Czesław Biłobran.

 

Certyfikat dla szkoły za przyłączenie się do EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, akcji promującej programowanie i umiejętności cyfrowe.

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 627 gości