Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,

nadszedł dzień zakończenia zajęć w roku szkolnym 2019/2020.

Wszyscy mamy świadomość tego, że był to bardzo nietypowy rok, a więc i pożegnanie będzie nietypowe. Przez cały rok realizowaliśmy swoje zadania, pracowaliśmy nad wszechstronnym rozwojem każdego dziecka, działaliśmy na rzecz szkoły. Cieszymy się z każdego sukcesu, i tego dużego i tego najmniejszego.

Drodzy Uczniowie, wkrótce otrzymacie świadectwa, to przede wszystkim Wasz sukces, efekt całorocznej pracy. Przez ostatnie 3 miesiące my, dorośli, postawiliśmy na Waszą odpowiedzialność i dojrzałość i nie zawiedliśmy się. W większości podjęliście trud nauki zdalnej, otworzyliście się na indywidualną ścieżkę rozwoju i – wierzymy w to – dostrzegliście w nauce swoje szanse na dobre życie. Gratulujemy Wam efektów tej pracy.

Szanowni Rodzice, dziękujemy Państwu za całoroczną współpracę, a przede wszystkim za włączenie się w kształcenie na odległość. Mamy świadomość tego, że szkoła w domu była dla Państwa dużym wyzwaniem, mamy nadzieję, że była także ciekawym doświadczeniem. Doceniamy Państwa zaangażowanie i wsparcie udzielone każdemu dziecku.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, kończymy rok szkolny, ale przede wszystkim kończymy okres wyjątkowo intensywnej pracy. Dziękujemy Państwu za sprawne podjęcie kształcenia na odległość i ogrom czasu poświęcony każdemu uczniowi, za wsparcie organizacyjne w szkole i stałą gotowość do podejmowania nowych zadań.

Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy zdrowia, udanego wypoczynku letniego i wszelkiej pomyślności. Oczekujemy Was pełnych sił i zapału do wyzwań następnego roku szkolnego.

Z pozdrowieniami

Maria Wiercigroch
Krystyna Wąsowicz
Agnieszka Kret

Nysa, dnia 25 czerwca 2020 r.

 

 

POŻEGNANIE ÓSMYCH KLAS

W związku z trwającą pandemią, pożegnanie klas ósmych nie było tak uroczyste jak co roku, ale nie zabrakło wzruszeń i łez. Ten nietypowy rok szkolny, na pewno Wam w szczególności, zapadnie na długo w pamięć. Drodzy Ósmoklasiści, pragniemy życzyć Wam sukcesów w kolejnych latach nauki, spełnienia marzeń i niech wspomnienia związane z naszą szkołą towarzyszą Wam przez całe życie. Powodzenia!

 

INFORMACJA

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla klas 8 odbędzie się w piątek 26 czerwca na dużej sali gimnastycznej według ustalonego harmonogramu:

godz. 8:00 – klasa 8a
godz. 9:00 – klasa 8b
godz. 10:00 – klasa 8c

Pozostałe klasy – odbiór świadectw, nagród, stypendium – od wychowawców klas

drzwi wejściowe główne
11:00 – 11:30 – klasa 7a
11:30 – 12:00 – klasa 6d
12:00 – 12:30 – klasa 5a
12:30 – 13:00 – klasa 4a
13:00 – 13:30 – klasa 3a
13:30 – 14:00 – klasa 2a
14:00 – 14:30 – klasa 1a
drzwi wejściowe na łącznik od strony parkingu
11:00 – 11:30 – klasa 7b
11:30 – 12:00 – klasa 6b
12:00 – 12:30 – klasa 5b
12:30 – 13:00 – klasa 4b
13:00 – 13:30 – klasa 3b
13:30 – 14:00 – klasa 2b
14:00 – 14:30 – klasa 1b
drzwi wejściowe na łącznik od strony miasteczka ruchu
11:00 – 11:30 – klasa 7c
11:30 – 12:00 – klasa 6c
12:00 – 12:30 – klasa 5c
12:30 – 13:00 – klasa 5d
13:00 – 13:30 – klasa 3c
13:30 – 14:00 – klasa 2c
14:00 – 14:30 – klasa 1c
drzwi wejściowe na salę gimnastyczną od strony boiska
11:30 – 12:00 – klasa 6a

Zamień kwiaty na marzenia

Drodzy Uczniowie, jeżeli planowaliście podarować kwiaty swoim Nauczycielom, prosimy, zamieńcie kwiaty na marzenia, tj. wrzućcie do puszki pieniążki, które przeznaczymy na wsparcie leczenia dzieci chorych.

Dziękujemy!!!

 

 

WYNIKI REKRUTACJI - nabór dzieci do klasy I spoza obwodu

W związku z prowadzonym naborem dzieci do klasy I zapisano zgłoszone dzieci, zamieszkałe w obwodzie szkoły oraz przeprowadzono rekrutację dzieci spoza obwodu. W wyniku rekrutacji ustalono listę kandydatów zakwalifikowanych:

lista zakwalifikowanych

lista przyjętych

lista uzupełniająca

lista przyjętych - uzupełnienie

Zgodnie z zarządzeniem nr 511/2020 Burmistrza Nysy, rodzice dzieci zakwalifikowanych powinni w terminie do 14 maja 2020 r. potwierdzić wolę przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. Oświadczenie to można dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły, wrzucić do szkolnej skrzynki pocztowej lub skan oświadczenia wysłać drogą elektroniczną na adres szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

oświadczenie - potwierdzenie woli przyjęcia

 

 

Nabór dzieci do oddziału sportowego dziewcząt  i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa

Informujemy, że w naszej szkole prowadzony jest nabór dzieci do oddziału sportowego dziewcząt  i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa, który będzie funkcjonował od IV klasy. Rodziców zachęcamy do zainteresowania się klasą sportową dla swojego dziecka i danie mu szansy na przeżycie ciekawej przygody sportowej, mamy doświadczenie w prowadzeniu takich oddziałów, zawsze troszczymy się o wszechstronny rozwój dzieci. Uczniowie w klasach sportowych mają większą możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów, a jednocześnie realizują wszystkie zajęcia edukacyjne przewidziane dla uczniów w kolejnych latach nauki.

Harmonogram naboru:

- do 12 czerwca 2020 r. złożenie przez rodziców pisemnej zgody na uczęszczanie dziecka do klasy sportowej,

- 15.06., 16.06. – przeprowadzenie prób sprawności fizycznej,

- 18.06. – 23.06. dostarczenie przez rodziców orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, potwierdzającego stan zdrowia, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym,

- 25.06. – ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego.

W związku z powyższym, od rodziców zainteresowanych klasą sportową, oczekujemy pisemnego oświadczenia, iż wyrażają zgodę na uczęszczanie dziecka do klasy sportowej. Oświadczenie może być wypisane odręcznie lub na przygotowanym przez szkołę druku, dostępnym w sekretariacie lub na szkolnej stronie internetowej.

Więcej…

 

Procedury bezpieczeństwa w związku z organizacją pracy w Szkole Podstawowej nr 3

W związku z obecną sytuacją na terenie szkoły obowiązuje procedura bezpieczeństwa (pobierz)

oświadczenie (pobierz)

 

DZIEŃ PATRONA 2020

„Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie.” Tymi słowami Janusz Korczak zwracał się do swoich wychowanków, kiedy chciał ich zmotywować do działania, a w związku z tym, że od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy w naszej szkole obchody Dni Patrona, w tym roku niestety tylko zdalnie, chcielibyśmy zaprosić Was, nasi Drodzy Uczniowie, do wspólnego świętowania.

Zaczynamy od teraz…

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

„Janusz Korczak- przyjaciel dzieci”

Motywem pracy jest życie i twórczość Janusza Korczaka.

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

„Prawa dziecka oczami Janusza Korczaka”

Temat pracy konkursowej powinien obejmować wybrany aspekt praw dziecka, zapisany w Konwencji o prawach dziecka: prawo do wychowania w rodzinie, adopcji, oświaty i nauki, kultury, wypoczynku, rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem, prywatności, równości, życia bez przemocy oraz poszanowania godności.

Każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę. Technika dowolna. Prace konkursowe należy wstawiać jako komentarz do 5.06.2020r. pod postem na fb. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 8.06.2020r., a laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

 

 

 

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!!!

nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie nyskim

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie nyskim będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć.

Podanie o przyjęcie do szkoły dostępne będzie od 15.06.2020r. do 10.07.2020r. po zalogowaniu na stronie:

https://nabor.pcss.pl/nysa

Poniżej znajdziesz potrzebne informacje pomocne w wyborze szkoły:

- oferta edukacyjna Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Rolnik) - zobacz

- oferta edukacyjna I Liceum Ogólnokształcące Carolinum w Nysie - (zobacz)

- oferta edukacyjna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie - (zobacz)

- oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie - (zobacz)

- oferta edukacyjna Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie - (zobacz)

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

Jeden z wielu wspaniałych cytatów naszego Patrona mówi, że: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. I właśnie dlatego chcemy Wam przynieść chwilę radości i uśmiechu na twarzy z okazji Dnia Dziecka – zadedykować krótki film.

Jako dorośli już ludzie chcemy podzielić się z Wami – naszymi dziecięcymi chwilami uchwyconymi w różnych czasach, sytuacjach i pozach. Naprawdę – MY też byliśmy dziećmi, a i teraz nimi jesteśmy dla naszych rodziców.

Z okazji DNIA DZIECKA życzymy Wam wiele radości i kreatywności, dążenia do pełnej realizacji Waszych marzeń oraz wspaniałych przyjaciół. Kierujcie się dobrocią, bezinteresownością, szacunkiem dla innych, miłością do najbliższych, bo to najlepsze lekarstwa w zglobalizowanym i wciąż pędzącym świecie.

(zobacz film)


 

 

 

Projekt „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego"

Informujemy, że od 7 maja 2020r.  w ramach porozumienia między Gminą Nysa a szkołą, sześcioro naszych uczniów korzysta z użyczenia sprzętu sfinansowanego przez Fundusz Europejski w ramach Projektu „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego".

 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/KONKURSY/ose.jpgOgólnopolski Konkurs #OSEWyzwanie!

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Dotarła już do nas nagroda, którą jest mobilna pracownia multimedialna, składająca się z 16 laptopów i darmowego internetu. Szkoła zakupiła nowe stoły i powstała piękna  szkolna pracownia dla uczniów klas I-III, gdzie będą prowadzone cyfrowe lekcje, a uczniowie będą bezpiecznie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

W ramach tego konkursu dwóch nauczycieli z naszej szkoły zgłoszonych zostało do udziału w inicjatywie „Szukamy Supernauczycieli OSEhero – bohaterów nowych technologii w szkole”. OSEhero to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Osehero jako element programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest realizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.

Do grona OSEhero dołączyły:

pani Agnieszka Kret (zobacz)

pani Małgorzata Kulpa (zobacz)

Więcej na stronie organizatora: https://osehero.pl/oseheroes/5

Bardzo cieszymy się z takich SUKCESÓW i czekamy na kolejne sukcesy SP3!!!

Uczniowie klas I-III! Nowa pracownia komputerowa, gotowa czeka na WAS :)

Więcej…

 

Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

W tym roku Majowe święta obchodzimy inaczej niż co roku. Ze względu na pandemię nie będzie miejskich uroczystości i szkolnych apeli. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy?

1 maja w większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, obchodzony jest jako Święto Pracy.
2 maja– Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej  wprowadzone zostało w lutym 2004 roku. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Polonii.
3 maja – Święto Konstytucji Trzeciego Maja, najdonioślejsze spośród wymienionych, które nas Polaków  nieodmiennie napełnia dumą.

Wyrazem naszego upamiętnienia majowych świąt będą biało- czerwone flagi.

 

Kacper Piotrowski laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

Kacper Piotrowski jest uczniem klasy VIIIc. Jego pasją jest język angielski i odnosi w tej dziedzinie sukcesy. Sprawnie komunikuje się w języku angielskim z rówieśnikami i sprawdza swoją wiedzę uczestnicząc w konkursach językowych. W roku szkolnym 2019/2020 Kacper po raz drugi wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla szkół podstawowych województwa opolskiego organizowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty i ponownie zdobył tytuł laureata. Dzięki temu jest on zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
Konkurs odbywa się na trzech poziomach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Osiągnięcie wysokiego wyniku w dwóch pierwszych etapach pozwoliło Kacprowi na udział w finale konkursu, który odbył się w Opolu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Święto Chrztu Polski

W Dzienniku Ustaw 9 kwietnia 2019 r. ogłoszona została ustawa Święto Chrztu Polski. To państwowe święto będzie obchodzone co roku 14 kwietnia. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Zachęcamy do wywieszania flag w tym dniu.

 

 

 

Szanowny Rodzicu!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej został przedłużony do dnia 10.04.2020r. okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Wprowadzono również obowiązek realizacji zajęć dydaktycznych w tym okresie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dlatego bardzo prosimy o współpracę  ze szkołą w kształceniu na odległość. Komunikujemy się z Tobą za pomocą e-dziennika i prosimy, byś tą drogą komunikował się z nami.

Od 25 marca zaczynamy kształcenie na odległość, które odbywać się będzie z użyciem e-dziennika oraz usługi internetowej Microsoft TEAMS opartej na chmurze zawierającej zestaw narzędzi i usług, służących współpracy zespołowej.

Przypominamy, że od 25 marca nauczanie na odległość umożliwia OCENIANIE I KLASYFIKOWANIE UCZNIA. Każdy uczeń ma obowiązek codziennego logowania się do usługi internetowej Microsoft TEAMS w celu sprawdzenia, jaki temat jest realizowany oraz pobrania materiałów do pracy. W sytuacji braku dostępu do usługi Teams i e-dziennika rodzic i uczeń pozostaje w stałym kontakcie z wychowawcą.

Oprogramowanie Microsoft Teams jest dostępne i bezpłatne dla uczniów naszej szkoły w ramach e-szkoły. Możesz zainstalować to oprogramowanie na telefonie, komputerze czy pracować w chmurze.

Jest to nowa sytuacja dla całej społeczności szkolnej, dlatego ważne jest by zachować spokój.

WIERZMY W NASZYCH CUDOWNYCH UCZNIÓW I WAS RODZICE – RAZEM DAMY RADĘ! POWODZENIA!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 660 gości