Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Zarządzenie Dyrektora Szkoły w w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020

Na podstawie § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w następujących terminach:

1. 31 października 2019r.

2. 2 stycznia 2020r.

3. 3 stycznia 2020r.

4. 21 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

5. 22 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

6. 23 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

7. 12 czerwca 2020r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie

Maria Wiercigroch

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Wakacje już dobiegły końca, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do szkoły. Dzisiaj uroczyście powitaliśmy NOWY ROK SZKOLNY, a tym samym rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii naszej szkoły. Pani Dyrektor Maria Wiercigroch bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.Ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Więcej…

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców na

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020,

które odbędzie się 2 września 2019r. na sali gimnastycznej w dwóch grupach wiekowych:

o godz. 8.00 - klasy IV - VIII

o godz. 10.00 - klasy I - III

HARMONOGRAM DOWOZÓW  NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

dowóz:
kurs I – Kępnica 7:30 → Hajduki 7:40 – Nysa (kl. IV – VIII)
powrót:
kurs I – Nysa 9:15 → Hajduki  I Kępnica  (kl. IV – VIII)


dowóz:
kurs II – Kępnica 9:35 → Hajduki 9:45 – Nysa (kl. I– III)
powrót:
kurs II – Nysa 11:15 → Hajduki  I Kępnica  (kl. I – III)


 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/ksiazka.gifWYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W NYSIE

NA ROK SZKOLNY 2019/2020 (pobierz)

 

~~WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW~~

 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/tower-top.png

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY OSIĄGNĘLI WYSOKIE WYNIKI W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 W KLASACH IV-VIII

 

Więcej…

 

INFORMACJA!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę

19 czerwca 2019r.:

- o godz. 8.00 dla klas I - III

- o godz. 9.30 dla klas IV - VI

- o godz. 11.00 dla klas VII - VIII.

Przypominamy, że w dniu zakończenia roku szkolnego obowiązuje strój galowy.

 

Orły Edukacji - kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły!

Orły Edukacji to plebiscyt, który ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona przedsiębiorców celem wyłonienia tych spełniających najwyższe standardy w danej dziedzinie gospodarczej. Program został stworzony, aby spośród istniejących na rynku placówek wyróżnić te najlepsze. Liderów branży, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich Uczniów.

Organizatorzy porównali oceny ponad 87 tysięcy firm z branży - wymagało to przeskanowania ponad 3,8 miliona stron internetowych takich jak na przykład Google Maps, Facebook, ZUMI, Nowoczesna Firma i wiele innych. Przeanalizowano około 753 tysiące ocen uczniów w internecie.

Jest nam bardzo miło, że nasza szkoła otrzymała 1 miejsca w lokalizacji: miasto Nysa.

Więcej…

 

http://www.kangur-mat.pl/image/logo_kangourou.gifWYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU -  KANGUR MATEMATYCZNY

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Zasady Konkursu reguluje dokument Internal Regulations stowarzyszenia „Kangourou Sans Fronti`eres”. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach na zasadach określonych w tym dokumencie. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami z zakresu matematyki. Jednemu z uczniów klasy VI b, MATEUSZOWI GALIŃSKIEMU udało się uzyskać tytuł finalisty, a pozostałym uczniom wyróżnienie: MICHAŁ GALIŃSKI – KL. VIII a,  JAKUB KRET – KL. VIII b, URSZULA KOCIERZ – KL. VI a, KAMIL KRAWCZYK – KL. VI b, KRZYSZTOF WIERZCHOWIEC – KL. IV c, KAROLINA SATORA – KL. IV c, ARTUR OWCZAREK – KL. IV c, KRZYSZTOF NOSAL – KL. III b, PHILLIP NOWAK – KL. III b oraz ADAM SŁOBODZIAN – KL. II b.

To świetny wynik! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z odkrywaniu matematyki!

Więcej…

 

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli.
Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.

7 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dzieci zebrały się w sali korekcyjnej  i czytały w tym samym momencie w swoje ulubione książki.

Więcej…

 

Znowu się udało!

Nasz wniosek o sfinansowanie zadania „Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie” w ramach budżetu obywatelskiego został – głosami mieszkańców Gminy Nysa – przyjęty do realizacji.

W imieniu Społeczności naszej Szkoły serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt, za okazane w ten sposób zainteresowanie naszymi sprawami i wsparcie dla ich realizacji.

Drodzy Przyjaciele Szkoły - DZIĘKUJEMY!

 

"Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka Was.
Pierwszy czerwca - wstawać czas!
Wszyscy śmieją się od rana,
nawet mrówka roześmiana..."

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci, dla tych duży i tych małych!

 

 

Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W sobotę 25 maja na terenie naszej szkoły odbył się tegoroczny 42 Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło łącznie 21 drużyn ze szkół, z terenu województwa opolskiego. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Ideą tego konkursu jest poprawa stanu bezpieczeństwa, poprzez popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi.

Więcej…

 

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3  w Nysie

zaprasza  na spotkanie organizacyjne dla rodziców,

dzieci zapisanych do klasy I na rok szkolny 2019/2020,

które odbędzie się w dniu 11 czerwca 2019 r. o godz. 16:00

 

 

II miejsce szkolnej drużyny i kwalifikacje do etapu wojewódzkiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2019

W piątek 10 maja 2019 r. już po raz drugi w naszej szkole odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: przewodnicząca komitetu organizacyjnego pani Agnieszka Kret - wicedyrektor szkoły oraz pan Krzysztof Borowy - prezes NSA Taboss Racing Nysa.

Drużyny reprezentujące naszą szkołę – w składzie: Jagoda Lis, Jakub Hubiak, Miłosz Krawczyk, opiekun: pan Dariusz Karczmit oraz w składzie: Oliwia Gazdecka, Lena Piekarczyk, Kamil Kania i Kamil Cichoński, opiekun: pani Monika Baj - zajęły II miejsce w swoich kategoriach w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych. Oby dwie drużyny zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który również odbędzie się w naszej szkole już 25 maja 2019r.

Więcej…

 

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!!!

nabór do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w powicie nyskim

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w powiecie nyskim będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć.

Twój udział w rekrutacji elektronicznej możesz realizować przez informator kandydata dostępny od 13.05.2019r. na stronie:

https://nabor.pcss.pl/nysa

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNOŚĆ
KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 679 gości